110 ulic (ebook) –	Małgorzata Gutowska-Adamczyk

ebook 110 ulic

Autor:

Wydawnictwo: NASZA KSIĘGARNIA

Format: EPUB, MOBI

Ocena czytelników

6,5
(598 ocen)zawiera oceny z Lubimy Czytać

Zaloguj się, by ocenić:

0
Twoja cena:

Michał żyje bez stresu. Wśród kolegów, rodziny i nauczycieli cieszy się zasłużoną opinią luzaka, w dodatku - dzięki zamożnym rodzicom - ma styl, gest, markowe ciuchy i szpanerskie wakacje. Niestety nic nie trwa wiecznie. Nagłe kłopoty zawodowe rodziców powodują, że z dnia na dzień ląduje w mieścinie oddalonej całe lata świetlne od Warszawy. Przybywa tam pełen najgorszych przeczuć. Na szczęście żadne z nich się nie sprawdza.

Małgorzata Gutowska-Adamczyk, ceniona za książki dla młodzieży (jej "13. Poprzeczna" otrzymała tytuł "Książka Roku 2008" przyznawany przez Polską Sekcję IBBY), jest także autorką bestsellerowej sagi dla dorosłych "Cukiernia Pod Amorem".

Język publikacjipolski
Typ produktuE-book w formatach: EPUB, MOBI
Rozmiary plików 2.00 MB (MOBI), 0.66 MB (EPUB)
Typ zabezpieczeniaznak wodny
Warunki dostępunielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione
Wymagania sprzętoweaby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące któryś z wymienionych formatów: EPUB, MOBI.

Wyświetlane oceny zawierają oceny
z Lubimy Czytać

Marta Skocka

Marta Skocka

18.11.2012, 22:07

„”


Małgorzata Gutowska-Adamczyk jest absolwentką Wydziału Wiedzy o Teatrze Akademii Teatralnej, scenarzystką filmową oraz dziennikarką i autorką słynnej serii Cukiernia Pod Amorem. Przez krótki okres była również nauczycielką języka polskiego i łaciny w Liceum Ogólnokształcącym w Mińsku Mazowieckim.
Michał to szkolny kawalarz, zdolny ale leniwy jak to mawiają. Poznajemy chłopca w czasie rodzinnego kryzysu, jego rodzice tracą pracę i powoli bankrutują. Z braku perspektyw na przyszłość decydują się na wyprowadzkę do małej wsi na Podlasiu - Grajewa. Michał zmuszony do wyprowadzki, zmiany szkoły, utraty znajomych zmierza się z nowościami, które niesie Podlasie.
Powieść ta jest typową młodzieżówką przedstawiającą typowe życiowe problemy dorastających nastolatków. Bohater zmierza się z utratą i zdobywaniem nowych przyjaciół, zmianami stylu bycia, otoczenia oraz charakteru.
Polecam młodszym miłośnikom Pani Gutowska-Adamczyk oraz powieści młodzieżowych.