1945. Polowanie na niemieckich naukowców (ebook) –	Sean Longden

E-book

1945. Polowanie na niemieckich naukowców

Pobierz bezpłatny fragment:

EPUBMOBI

Opis ebooka

Ian Fleming, pisząc powieść „Moonraker”, nie opierał się wyłącznie na swojej wyobraźni. W 1945 roku brał udział w tworzeniu T-Force, tajnej brytyjskiej jednostki, którą pchnięto do śmiertelnego wyścigu o tajemnice nazistów. Należeli do niej żołnierze piechoty, z których wielu dopiero dochodziło do siebie po ciężkich doświadczeniach dnia D, żołnierze wojsk inżynieryjnych, saperzy, komandosi piechoty morskiej oraz zespoły specjalistów i naukowców.Gnając na złamanie karku, często wkraczali w miejsca, do których jeszcze nie dotarły alianckie wojska. Odkrywali podziemne fabryki i ośrodki badań jądrowych. W zaledwie pięciuset ludzi z kilkoma dżipami zajęli Kilonię, w której znajdowało się dwanaście tysięcy uzbrojonych Niemców – aby zdobyć nazistowskie zakłady budowy okrętów podwodnych. Akcja ta mogła grozić zerwaniem zawartego z Niemcami zawieszenia broni. Po wojnie pomagali w przemycaniu niemieckich naukowców ze strefy rosyjskiej i wywożeniu ich na Zachód.Sean Longden, mając dostęp do nieupublicznianych wcześniej dokumentów i kluczowych postaci ówczesnych wydarzeń, jako pierwszy opowiedział światu historię T-Force. Chwilami trzeba przerwać lekturę i przypomnieć sobie, że czyta się książkę historyczną, a nie przygody agenta 007.

Szczegóły

Język ebooka

polski

Liczba stron wydania papierowego

392

Format ebooka

Ebook w formatach: EPUB, MOBI

Rozmiary plików

3.99 MB (MOBI), 4.76 MB (EPUB)

Typ zabezpieczenia

znak wodny

Warunki dostępu

nielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione

Wymagania sprzętowe

aby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące któryś z wymienionych formatów: EPUB, MOBI

Opinie

Szymon Wąsowicz

23.07.2015, 22:11

„Przereklamowany produkt”

Reklama jest dźwignią handlu. Dobrze napisane streszczenie skłoniło mnie do zakupu książki, na którą zwyczajnie straciłem pieniądze. Czytanie z zapartym tchem? Trzeba zapomnieć, że czyta się książkę historyczną, a nie przygody agenta 007? W ogóle tego nie odczułem. Książka jest co najwyżej dobrą pozycją historyczną. Nie tego oczekiwałem. Tak więc w moim odczuciu streszczenie jednak mija się z prawdą. Na przyszłość ostrożniej podejdę do tak entuzjastycznych opisów. Zwyczajnie nie jestem zadowolony z zakupu. Zdarza się. Cóż, świat się nie zawali. Zaznaczam jednak, że powyższa opinia jest subiektywna i zapewne znajdą się czytelnicy, którym takie pisarstwo odpowiada. Na koniec o czymś pozytywnym - dobre przypisy nadają książce charakter rozprawy naukowej. Tym jest ta książka - niczym więcej.