2017: Wojna z Rosją (ebook) –	Radosław Kot, Krzysztof Tropiło, Richard Shirreff

E-book

2017: Wojna z Rosją

Pobierz bezpłatny fragment:

EPUBMOBI

Opis ebooka

Przerażający scenariusz wydarzeń w Europie – generał NATO ostrzega!

Najlepsza książka o konflikcie supermocarstw od czasu Polowania na Czerwony Październik Toma Clancy’ego. Cieszcie się tą barwną lekturą. I bardzo się bójcie – to rzeczywiście może się wydarzyć w ten sposób. - Robert Fox, „Evening Standard”

Lektura obowiązkowa. (...) Ostrzeżenia Shirreffa – pod pozorem literackiej fikcji – są dobrze uzasadnione. -generał Wesley K. Clark, Siły Lądowe Stanów Zjednoczonych, były dowódca Sojuszniczych Sił Zbrojnych NATO w Europie

Powieść 2017: Wojna z Rosją jest wizją bardzo bliskiej przyszłości, która może się spełnić, jeśli nie zrozumiemy zagrożeń stwarzanych przez obecnego prezydenta Rosji.

Napisana przez oficera do niedawna zajmującego wysokie stanowiska w hierarchii NATO i oparta na przebiegu gier wojennych prowadzonych przez natowskie sztaby, pokazuje, jak zaniechanie pewnych działań może doprowadzić do kolejnej wojny w Europie.

Prognozy Richarda Shirreffa:

– Rosja zaatakuje kraje bałtyckie w 2017 roku.

– Używając szantażu nuklearnego, powstrzyma państwa zachodnie przed interwencją.

– Wiara Zachodu w broń jądrową jako gwarancję pokoju okaże się kosztowną iluzją.

– Wahanie NATO doprowadzi nieomal do katastrofy, a pełna mobilizacja sił Sojuszu nastąpi dopiero w ostatniej chwili, gdy alternatywą będzie zupełna klęska.

– Demokratyczny porządek świata zachodniego, ustanowiony po drugiej wojnie światowej i powszechnie uważany za coś trwałego, zostanie zagrożony.

Jak stwierdził Lew Trocki: „Możesz nie interesować się wojną, ale wojna interesuje się tobą”.

Szczegóły

Język ebooka

polski

Format ebooka

Ebook w formatach: EPUB, MOBI

Rozmiary plików

3.71 MB (MOBI), 1.34 MB (EPUB)

Typ zabezpieczenia

znak wodny

Warunki dostępu

nielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione

Wymagania sprzętowe

aby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące któryś z wymienionych formatów: EPUB, MOBI

Opinie

Tomasz Augustyn

07.01.2017, 15:53

„Lubicie świetny warsztat pisarski? Albo choć dobry? Szukajcie gdzie indziej.”

"Wojna z Rosją", osadzona w bliżej nieokreślonej przyszłości (2017 to chyba tylko chwyt marketingowy, z treści dość jasno wynika, że Rosjanie używają sprzętu, który do jednostek polowych zostanie dostarczony po 2020 r.- T-14 czy T-50), wyraźnie napisana została przez kogoś o niezbyt dobrym warsztacie. Miejscami wręcz topornie ociosana, niezgrabna, przeładowana zbędną wojskową terminologią i nazewnictwem. Bez problemu można zauważyć co boli autora (rozbrojenie NATO, zbytnia biurokracja), bo wałkuje temat do obrzydzenia przy każdej okazji. Bohaterowie dość płytcy, nie najlepiej zarysowani, wyraźnie widoczny podział na trochę idealizowanych dobrych wojskowych i zdecydowanie negatywnych, złych polityków.
Sama treść jest dość istotna, porusza bardzo ważny aspekt bezpieczeństwa Europy i, może przede wszystkim, Polski i krajów bałtyckich- najbardziej narażonych na rosyjską agresję (w tej czy innej formie). Mimo, że częściowo zdezaktualizowana (lokacja NATOwskich i Amerykańskich oddziałów na wschodniej flance na początku 2017 r.), to nadal wskazująca ważkie niedociągnięcia. Powolny proces decyzyjny, brak finansowania, brak gotowości, czy państwa-konie trojańskie Moskwy wewnątrz struktur NATO. Choć problemy te nie są ani nowe, ani nieznane.
Koniec końców- książka właściwie tylko dla zainteresowanych dynamika potencjalnego konfliktu NATO-Rosja, którzy mają najwyżej średnią wiedzę w temacie i takie same oczekiwania co do lektury...