A między nami wspomnienia (ebook) –	Gabriela Gargaś

ebook A między nami wspomnienia

Autor:

Wydawnictwo: Filia

Format: EPUB, MOBI

Ocena czytelników

8,1
(127 ocen)zawiera oceny z Lubimy Czytać

Zaloguj się, by ocenić:

0
Twoja cena:

Współczesność miesza się z przeszłością. Zdrada z rozpaczą. Niewinność z pożądaniem. A w tle widmo wojny. Zakazana, wojenna miłość, która nie powinna się zdarzyć. Ada traci wszystko, co do tej pory było w jej życiu ważne. Trudne okoliczności zmuszają ją do rozstania z ukochanym.  Przez kilka lat żyje jak w letargu.  Pewnego dnia postanawia odwiedzić swoją babcię, Marię, która w zaufaniu opowiada wnuczce swoją historię. Młodość Marii przypadła na okres wojny. To był trudny i bolesny czas. Pomimo okrucieństw wojny kobieta zakochała się do szaleństwa w mężczyźnie, którego nie powinna była pokochać. Czy to uczucie miało szansę przetrwać skoro Franz był Niemcem? Czy można kochać, a zarazem nienawidzić?Franz dla tego uczucia zaryzykował wszystko.Maria stara się przekonać wnuczkę, że w życiu liczy się tylko miłość, każda miłość, i to, jaką siłę możemy odnaleźć dzięki bliskości drugiego człowieka. Rozgrzewająca serca powieść o tym, co jest tak naprawdę ważne. O relacjach międzyludzkich i o uprzedzeniach. O niewypowiedzianych słowach, obawach, stracie i wielkim uczuciu. O tym, że życie nikogo nie oszczędza. To także historia o tym, że najważniejsze, to móc kogoś kochać. Tak prawdziwie, bez oczekiwań.

Język publikacjipolski
Liczba stron wydania papierowego424
Typ produktuE-book w formatach: EPUB, MOBI
Rozmiary plików 3.06 MB (MOBI), 1.20 MB (EPUB)
Typ zabezpieczeniaznak wodny
Warunki dostępunielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione
Wymagania sprzętoweaby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące któryś z wymienionych formatów: EPUB, MOBI.

Wyświetlane oceny zawierają oceny
z Lubimy Czytać

Agnieszka Sonenberg

Agnieszka Sonenberg

24.07.2016, 22:21

„Rewelacja!!!”

Sięgając po najnowszą powieść tej autorki, wiedziałam, że zapomnę o otaczającym mnie świecie, i tak też się stało. Książkę czyta się bardzo szybko - sylwetki bohaterów oraz ich wewnętrzne przeżycia nakreślone są w wyrazisty, przekonujący sposób.
Do ostatnich stron utrzymuje się wysokie napięcie emocjonalne, a potok łez podczas czytania to już chyba standard u pani Gabrieli.
Wątki w teraźniejszości oraz te z przeszłości są ze sobą misternie splecione, ukazując przepiękną historię miłości z czasów II wojny światowej.
Książkę polecam wszystkim tym, którzy chcą na wiele godzin odpłynąć daleko, daleko....