Absurdy PRL-u (ebook) –	Piotr  Lipiński

ebook Absurdy PRL-u

Autor:

Wydawnictwo: PWN

Format: EPUB, MOBI

Ocena czytelników

6,4
(247 ocen)zawiera oceny z Lubimy Czytać

Zaloguj się, by ocenić:

0
Twoja cena:

Trudno sobie dziś wyobrazić, jak funkcjonował PRL – to najbardziej tajemniczy czas w powojennej historii polskiego społeczeństwa i państwa. Czas, kiedy wszędzie ustawiały się kolejki, bez względu na to „za czym kolejka ta stoi” – jak śpiewała Krystyna Prońko. Absurdalne było wszystko – zaopatrzenie w sklepach, mechanizmy biurokracji, relacje obywatela z władzą. Zagadki z tamtych lat do dziś fascynują. Piotr Lipiński i Michał Matys rozwiązują najbardziej niedorzeczne z nich. Dlaczego w PRL-u brakowało papieru toaletowego i cukru? Kto zjadł mięso? Kto pokazał pupę premierowi Jaroszewiczowi? Jak dolar stał się w Polsce drugą walutą? Co działo się z nastolatkami, którzy nagle znikali z ulic? Kto dokonał napadu stulecia? W jaki sposób na warzywach można było zbić fortunę? I największa zagadka: jak to się stało, że PRL w ogóle był w stanie istnieć?

Język publikacjipolski
Typ produktuE-book w formatach: EPUB, MOBI
Rozmiary plików 2.23 MB (MOBI), 2.27 MB (EPUB)
Typ zabezpieczeniaznak wodny
Warunki dostępunielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione
Wymagania sprzętoweaby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące któryś z wymienionych formatów: EPUB, MOBI.

Wyświetlane oceny zawierają oceny
z Lubimy Czytać

Piotr Boruta

14.07.2015, 15:11

Książka rewelacyjna ! czyta się jednym tchem. Byłem dzieckiem ale kilka rzeczy z PRL pamiętam :) polecam wszystkim którzy żyli w czasach PRL i tym, którzy chcą poznać historię tamtego okresu. Książka napisana językiem prostym i przyjemnym. Polecam !

Katarzyna Tokarska

23.02.2015, 11:43

Świetna książka! Podoba mi się, że autorzy poza poruszeniem humorystycznych aspektów życia w tamtych czasach pokazują również smutniejsze realia. PRL od A do Z (a raczej P do L).