Alicja w krainie czasów. Czas opowiedziany. Tom II (ebook) –	Ałbena  Grabowska

ebook Alicja w krainie czasów. Czas opowiedziany. Tom II

Autor:

Wydawnictwo: Zwierciadło

Format: EPUB, MOBI

Ocena czytelników

0,0
Nie ma jeszcze ocen.
Dodaj pierwszą!

Zaloguj się, by ocenić:

0
Twoja cena:

Dalszy ciąg opowieści o obdarzonej niezwykłym darem kobiecie.

Nastoletnia Alicja zostaje wysłana do Wiednia, aby w tamtejszej klinice leczyć rozpocząć leczenie. Z początku nieufna, nieznająca języka, ignorowana przez lekarzy, stopniowo zaskarbia sobie sympatię innych pacjentek i personelu. 

Zachęcona przez wybitnego psychoanalityka Zygmunta Freuda zaczyna studiować medycynę. Wydaje się, że nareszcie losy Alicji ułożą się szczęśliwie – otoczona przyjaciółmi, zakochana w koledze ze studiów, dostaje wymarzoną pracę w Katedrze Anatomii. Jednak wybuch I wojny światowej i niebezpieczne wydarzenie w anatomicum ponownie zmuszą ją do całkowitej zmiany życia.

Odprawione niegdyś przez matkę czary, pozwolą Alicji żyć tak, jak nie żył dotąd żaden człowiek... 

Ałbena Grabowska – pisarka, matka trójki dzieci, która nie wyobraża sobie życia bez pisania. Zawodowo: lekarz neurolog-epileptolog. Imię Ałbena, oznaczające kwitnącą jabłoń, zawdzięcza swoim bułgarskim korzeniom. Wydała między innymi powieści: Coraz mniej olśnień, Lady M., Lot nisko nad ziemią oraz sagę Stulecie Winnych. Nagrodzona przez czytelniczki nagrodą „Pióra” podczas Festiwalu Literatury Kobiet w roku 2015

Język publikacjipolski
Liczba stron wydania papierowego300
ISBN wydania papierowego978-83-65456-23-6
Rok wydania papierowego2016
Typ produktuE-book w formatach: EPUB, MOBI
Rozmiary plików 3.96 MB (MOBI), 1.75 MB (EPUB)
Typ zabezpieczeniaznak wodny
Warunki dostępunielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione
Wymagania sprzętoweaby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące któryś z wymienionych formatów: EPUB, MOBI.

Wyświetlane oceny zawierają oceny
z Lubimy Czytać

Nina

Nina

12.10.2016, 21:08

Dalsze życie Alicji, życie niezwykłe, bo niezwykła jest sama Alicja. Książka doskonała, czyta się rewelacyjnie, chociaż czasami to co się Alicji przydarza jest niewiarygodne i wydaje się nierzeczywiste. Ale przecież to książka, fikcja, a tu wszystko zdarzyć się może. A więc zdarza się Freud, zdarza się Coco Chanel, zdarza się cyrk i osobliwce w nim pracujące, no i zdarza się I wojna światowa. A w tym wszystkim nasza Alicja, wiecznie młoda, inteligentna nieprzeciętnie, ambitna, odważna, stawiająca czoła przeciwnościom. Niestety i w jej życiu przytrafiają się tragedie. Los nikogo nie oszczędza.
Polecam, dla mnie świetna.