Alicja w krainie iluzji (ebook) –	Anna Skrzyniarz

ebook Alicja w krainie iluzji

Autor:

Wydawnictwo: Psychoskok

Format: EPUB, MOBI

Ocena czytelników

7,7
(22 oceny)zawiera oceny z Lubimy Czytać

Zaloguj się, by ocenić:

0
Twoja cena:

"""Alicja w krainie iluzji"" to powieść psychologiczna. Autorka splotła w niej własne przeżycia z doświadczeniami napotkanych za granicą rodaków, tworząc zarys psychologiczny młodej Polki, marzycielki i idealistki, która w miarę dorastania w zderzeniu z polską i emigracyjną rzeczywistością zmienia się nie do poznania. Po pobycie w Niemczech i Szwajcarii, Alicji w końcu udaje się spełnić własne marzenia. Z małej wioski przenosi się do Krakowa, gdzie rozpoczyna studia i pracę jako kelnerka. Ciągle odczuwa jednak spory niedosyt związany z jej wizją szczęścia. W trakcie świątecznego urlopu zimowego, w ramach dwutygodniowego zastępstwa koleżanki, wyjeżdża do Anglii, i tam właśnie rozgrywa się główna akcja, w której od czasu do czasu pojawiają się zapisane w pamiętnikach wspomnienia, które mają ułatwić poznanie i zrozumienie zachowań bohaterki (jej dzieciństwo, dojrzewanie, praca w Niemczech i Szwajcarii). Oszukana przez koleżankę trafia do niezwykle osobliwej, londyńskiej kafejki towarzyskiej. Ku jej zaskoczeniu, wbrew własnym przekonaniom, to właśnie w tym miejscu bez pamięci zakochuje się w pewnym mężczyźnie, co bardzo komplikuje jej życie."

Język publikacjipolski
Typ produktuE-book w formatach: EPUB, MOBI
Rozmiary plików 1.14 MB (MOBI), 0.73 MB (EPUB)
Typ zabezpieczeniaznak wodny
Warunki dostępunielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione
Wymagania sprzętoweaby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące któryś z wymienionych formatów: EPUB, MOBI.

Wyświetlane oceny zawierają oceny
z Lubimy Czytać

Anonimowy czytelnik

10.06.2014, 08:31

Książka ta jest powieścią psychologiczną pod tytułem Alicja w krainie iluzji. Chociaż tytuł przywodzi na myśl sławną powieść Carroll 'a „Alicja w krainie czarów” ta powieść nie ma nic wspólnego z niesamowitą fantazją i literaturą dla dzieci. Jest to powieść bardzo poważna i osadzona we współczesnych realiach polskich a także emigracyjnych.