Apetyt (ebook) –	Philip KazanPromocja

E-book

Apetyt

Pobierz bezpłatny fragment:

EPUBMOBI

Opis publikacji

" wie, jak smakuje namiętność, władza czy żałoba. Zna też smak kamienia, drewnianej łyżki i śmierci. Nino jest geniuszem smaku. Jego dar dla jednych jest błogosławieństwem, inni uznają go za przekleństwo. Syn florenckiego rzeźnika wie, jak smakuje namiętność, władza czy żałoba. Zna też smak kamienia, drewnianej łyżki i śmierci. We Florencji, mieście zmysłów, każdy jest artystą. Gdy Leonardo da Vinci uczy się mieszania pigmentów, Nino łączy cynamon, pieprz, gałkę muszkatołową i wanilię. Alchemia uwodzenia smakiem nie ma przed nim tajemnic. Jego ucztom nie potrafią się oprzeć Medyceusze, kardynałowie, a nawet sam papież. Jednak Nino wciąż szuka tego jedynego brakującego składnika – czy trop znajduje się w zagadkowym uśmiechu jego przyjaciółki Tessiny? A może w czułości, z jaką mistrz Ugolino codziennie przygotowuje jedzenie na florenckim targu? A może to po prostu miłość? "

Informacje szczegółowe

Język publikacji

polski

Typ produktu

E-book w formatach: EPUB, MOBI

Rozmiary plików

3.17 MB (MOBI), 1.02 MB (EPUB)

Typ zabezpieczenia

znak wodny

Warunki dostępu

nielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione

Wymagania sprzętowe

aby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące któryś z wymienionych formatów: EPUB, MOBI

Opinie czytelników:

Basia

02.07.2014, 19:44

Chociaż powieści historyczne nie są moimi ulubionymi książkami, to muszę przyznać, że "Apetyt" bardzo pozytywnie mnie zaskoczył. Sięgnęłam po książkę, bo zaciekawił mnie jej opis. Byłam bardzo zaskoczona, że w taki piękny i zmysłowy sposób można przenieść się do XV-wiecznej Florencji. Jest to naprawdę niezwykła podróż pełna przeżyć. Polecam

A.M.

01.07.2014, 22:28

Książka najpierw zaintrygowała mnie okładką- jest bardzo ładnie wydana. A gdy zaczęłam ją czytać, to nie mogłam przestać. Jest niesamowicie wciągająca, aż do ostatniego słowa. Czyta się z zapartym tchem. Serdecznie polecam

Ada

01.07.2014, 22:14

"Apetyt" jest świetnie napisaną książką historyczną o mocno kulinarnym zabarwieniu. Philip Kazan znakomicie połączył ze sobą te dwa światy. Czyta się to bardzo przyjemnie i na długo zostaje w pamięci czytelnika. Jest to prawdziwa uczta dla zmysłów. Polecam

Dev

30.06.2014, 19:37

Powieść bardzo przyjemnie się czyta. Dobrze jest zbudowana fabuła i wątki. Język jest z kolei na tyle sugestywny, że aż chciałoby się wraz z Nino szukać idealnych smaków. Czyta się po prostu jednym tchem z ogromną przyjemnością. Polecam.

Marzanna

30.06.2014, 19:32

"Apetyt" wciąga i intryguje. Tak jak łączy i miesza wątki historyczne z kulinarnymi, co może się wydawać zaskakujące i raczej nie do połączenia, ale Philip Kazan stworzył przez to bardzo ciekawy obraz epoki. Serdecznie polecam

E

22.06.2014, 15:38

Największy plus dla „Apetytu” związany jest z pojęciem pasji. Choć akcja powieści jest czasowo odległa od współczesności (XV wiek, Florencja), to bardzo dużą przyjemność sprawiło mi śledzenie rozwoju talentu głównego bohatera, który od dzieciństwa wsadzał wszystko do buzi, żeby smakować. W domu gotował, żeby zapomnieć o śmierci matki, potem trochę u wuja, potem co rusz go ktoś zauważał. Nie była to kariera błyskotliwa, ale lekcja wytrwałości i pokory. Talent się zwrócił. Lektura powieści to dobra okazja, żeby zadać sobie pytanie o własne umiejętności i upór w ich rozwijaniu. Bardzo aktualny temat. Co jeszcze? W „Apetycie” pojawiają się Leonardo da Vinci, miłość pełna namiętności, nienawiść. Solidna, dobrze przemyślana pozycja. Polecam.

Kinga

21.06.2014, 22:58

Książka Philipa Kazana to historia tragiczna i romantyczna, to historia sukcesu i nieszczęśliwej miłości. A co najważniejsze to opowieść przedstawiająca kuchnię XV-wiecznej Florencji od podszewki, okraszoną aromatycznymi przyprawami i doznaniami smakowymi miłośników kuchni Nino Latini’ego.

Mona

20.06.2014, 21:16

Apetyt nie jest banalny, jak się spodziewałam po książce reklamowanej jako opowieść o dwójce zakochanych, którzy nie mogą być razem. Jest tak dobra jak Pachnidło, zmysłowa, pełna aromatycznych zapachów. Warto!

Gienia

19.06.2014, 13:57

Wyglądało mi to na przeciętne czytadło, które ma się ochotę rzucić w kąt po pierwszym rozdziale, ale żal wydanych pieniędzy nie pozwala i męczysz się przez 500 stron słabej powieści. Kupuję je jednak, bo zawsze mam nadzieję, że tym razem będzie inaczej, że tym razem się nie zawiodę i będzie to prozatorska uczta. Tak jest w przypadku ,,Apetytu". To klasyczna, piękna opowieść o miłości, wielowątkowa, niejednoznaczna, pełna kulinarnych smaków i barw. Serdecznie polecam.

Kasztan

19.06.2014, 13:51

Kiedy myślisz APETYT, mówisz - > smak, poezja, pasja i pełny brzuch. Po lekturze tej książki, kiedy myślisz APETYT, mówisz -> Nino, Tessina, miłość, pasja, Florencja, XV wiek, okrucieństwo, kariera, sława, rewelacyjna powieść. Od tej pory inaczej patrzę na jedzenie - jest dla mnie pasjonujące, bardziej mu się przyglądam i mocno selekcjonuje to, co jem. Przemiana na plus, tak jak i książka - rewelacyjna!

Anik

19.06.2014, 12:43

Lubię czasami przenieść się w świat mi odległy i nieznany. Tak się właśnie stało przy okazji najnowszej książki Philipa Kazana, „Apetyt”. Akcja bowiem rozgrywa się w XV-wiecznej Florencji. Autor przedstawia zarówno uroki, jak i przekleństwa tego włoskiego miasta. Z książki bije prawdziwość. Można się z niej dużo dowiedzieć o czasach renesansu. Gorąco polecam!

Dodaj komentarz

Dodaj recenzję