Arytmia (ebook) –	Anne Holt, Even Holt, Iwona ZimnickaPromocja

E-book

Arytmia

Pobierz bezpłatny fragment:

EPUBMOBI

Opis publikacji

ICD czyli kardiowerter-defibrylator to skomplikowane urządzenie przywracające właściwy rytm serca. Każdego roku wszczepia się je milionom pacjentów na całym świecie…

 Wiosną 2010 dwóch chorych z arytmią serca umiera z powodu zastosowania w ich leczeniu ICD. Coś, co miało ich ocalić, zabiło. Dr Sara Zuckerman kierująca oddziałem kardiologii w szpitalu w Bærum i jej kolega dr Ola Farmen odkrywają, że najprawdopodobniej winny jest wirus komputerowy. Wszystko wskazuje na to, że ktoś gdzieś zaprogramował mechanizm ICD w taki sposób, by odbierał życie.

 „Arytmia” to historia odwiecznych sprzeczności: między dobrem pacjentów a finansami publicznymi, między interesami przemysłu międzynarodowego a pojedynczym lekarzem. To opowieść o tym, jak prawda ściga się z kłamstwem, oszustwem i przemilczeniami, o światowych giełdach, wielkiej arenie, na której rządzą pieniądze, i o tym, jak małą wartość ma na niej ludzkie życie.

Informacje szczegółowe

Język publikacji

polski

Typ produktu

E-book w formatach: EPUB, MOBI

Rozmiary plików

0.59 MB (MOBI), 0.82 MB (EPUB)

Typ zabezpieczenia

znak wodny

Warunki dostępu

nielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione

Wymagania sprzętowe

aby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące któryś z wymienionych formatów: EPUB, MOBI

Opinie czytelników:

Monika Walas

Monika Walas

31.05.2012, 16:17

"Arytmia" Anne Holt i Evena Holt to mocny thriller medyczny trzymający w napięciu od pierwszej strony. To historia pokazująca od środka świat medyczny. I jak się okazuje nie jest on wcale przyjemny. Kłótnie, zazdrość i wyścig o lepszą pozycję to codzienność. Tutaj trzeba liczyć tylko na siebie. Inni mogą Ci tylko pomóc w twoim potknięciu. W takich warunkach pracują Sara i Ola. Wszystko jest w porządku do momentu gdy po wszczepieniu urządzenia mającego wspomagać serce giną pacjenci. Bohaterowie w tym momencie stają się sojusznikami i razem próbują dotrzeć do przerażającej prawdy. Czy to się uda? A może ktoś będzie próbował im przeszkadzać? To historia o walce pomiędzy dobrem pacjentów a wielkimi pieniędzmi. Co jest ważniejsze: życie człowieka czy interes ogromnych spółek? Ile tak naprawdę jest warte nasze zdrowie?
Podsumowując polecam tę powieść wszystkim miłośnikom Anne Holt. Jednak sądzę, że również pozostałym się spodoba. Dla mnie to zdecydowanie najlepsza powieść autorki. Jest w niej wszystko co powinno znaleźć się w dobrym thrillerze: napięcie, groza, zaskakująca akcja. To idealna pozycja na długi wieczór, która zapewni nam wiele niezapomnianych wrażeń.

Dodaj komentarz

Dodaj recenzję