Atlas: Doppelganger (ebook) –	Dominika Słowik

ebook Atlas: Doppelganger

Autor:

Wydawnictwo: Znak

Format: EPUB, MOBI

Ocena czytelników

6,2
(163 oceny)zawiera oceny z Lubimy Czytać

Zaloguj się, by ocenić:

0
Twoja cena:

"Transowy, mocny, znakomity debiut, w którym to, co pospolite, brudne, tandetne na naszych oczach przeobraża się w metafizyczne i fantastyczne. W szarym blokowisku Śląska czasów transformacji odradza się Macondo i zarazem Ulica Krokodyli. Zdegradowany świat podwórek i magicznych labiryntów klatek schodowych opisany jest ostro, sugestywnie – tak dobrze znanym autorce językiem blokowego kosmosu. Przez swoje bogactwo i wielość perspektyw powieść ta może być interpretowana na wiele sposobów. Tylko od nas zależy, który z nich wybierzemy. Doppelganger. Oko, które bacznie obserwuje hipnotyczną rzeczywistość. Ucho, które wsłuchuje się w pulsujący rytm miejskich legend. Ręka, która kreśli opowieść jak nikt przed nią."

Język publikacjipolski
Typ produktuE-book w formatach: EPUB, MOBI
Rozmiary plików 1.75 MB (MOBI), 0.66 MB (EPUB)
Typ zabezpieczeniaznak wodny
Warunki dostępunielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione
Wymagania sprzętoweaby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące któryś z wymienionych formatów: EPUB, MOBI.

Wyświetlane oceny zawierają oceny
z Lubimy Czytać

Tedd

20.03.2015, 14:51

Książka doskonale opisuje klimat lat 90, ale nie jest to podróż sentymentalna w krainę dzieciństwa, raczej pokazanie absurdów epoki. Fabuła jest bardzo tajemnicza i ten świat blokowisk jest tylko pretekstem do wsłuchania się w fantastyczne opowieści z życia dziadka, przejście wraz z nim przez ten atlas faktów i mitów. Kim jest tak naprawdę dziadek? To największa tajemnica tej książki. Polecam.

Anna Wrzos

Anna Wrzos

08.03.2015, 13:49

Czy można w świecie blokowisk, sąsiedztwa kopalni, odnaleźć barwy? Można. Debiutująca Dominika Słowik to potrafi.
W niezwykłą intuicją powołuję do życia swoistą hybrydę, świat realny i nierealny, zbudowany z wielu opowieści, zapomniany, ale i ocalały, zamknięty, ale i otwarty.
Zachwycająca proza, urzeczywistniająca to, co najlepsze w literaturze.