Bajki, które zdarzyły się naprawdę. Historie słynnych kobiet (ebook) –	Anna MoczulskaPromocja

E-book

Bajki, które zdarzyły się naprawdę. Historie słynnych kobiet

Pobierz bezpłatny fragment:

EPUBMOBI

Opis publikacji

Historie kobiet, w których życiu bajkowe scenariusze wydarzyły się naprawdę. Choć może to was zaskoczyć, należały do nich między innymi caryca Katarzyna I, Anna Jagiellonka, Maria Tudor czy Barbara Radziwiłłówna.

Informacje szczegółowe

Język publikacji

polski

Typ produktu

E-book w formatach: EPUB, MOBI

Rozmiary plików

5.71 MB (MOBI), 2.77 MB (EPUB)

Typ zabezpieczenia

znak wodny

Warunki dostępu

nielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione

Wymagania sprzętowe

aby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące któryś z wymienionych formatów: EPUB, MOBI

Opinie czytelników:

Dodaj komentarz

Magdalena

10.09.2015, 09:44

„przyjemna”

Bardzo przyjemna książka. Żeby się do niej zabrać nie trzeba ani historii znać, ani się nią interesować, ba - można jej nawet nie lubić. Wszystkie niezbędne fakty potrzebne do wczucia się w klimat opisywanych historii - autorka podaje. Książka pozwala nam spojrzeć na aspekt rodzin królewskich w inny niż literatura faktu sposób - nie tylko przez pryzmat wojen i dat do zapamiętania. To jest niemal całkiem zepchnięte na dalszy plan, tu czytamy o obyczajach. O przyczynach pięknych, ale i często w niektórych przypadkach tragicznych, losów księżniczek w drodze do królewskiego tronu. Nudnych, wyblakłych królów i królowe widzimy jako barwne postaci, widzimy jak wyglądają, czym się kierują - można powiedzieć zaglądamy wręcz w ich życie codzienne. Nie jest to lektura niezbędna, ale naprawdę warta przeczytania i wbrew tytułowi - nie nadaje się dla dzieci.

Dodaj recenzję