Botanika duszy (ebook) –	Elizabeth Gilbert, Ewa Ledóchowicz, Małgorzata Chwałek, Michał PawłowskiPromocja

E-book

Botanika duszy

Pobierz bezpłatny fragment:

EPUBMOBI

Opis publikacji

Najnowsza powieść E. Gilbert autorki światowego bestsellera Jedz, módl się, kochaj.

Fascynująca historia niezwykłej kobiety, której życie wyprzedziło epokę.

Elizabeth  Gilbert, po 13 latach i spektakularnym sukcesie powraca do literackiej fikcji i zabiera czytelników w podróż, o której trudno będzie zapomnieć.

Alma Whittaker, bohaterka Botaniki duszy, to pod każdym względem postać nieprzeciętna – o nieposkromionej ciekawości świata, błyskotliwym intelekcie i silnej potrzebie niezależności. Jej historia rozpoczyna się w roku 1800, w Filadelfii, jednak głód wiedzy i pragnienie spełnienia w miłości zawiodą ją w tak egzotyczne zakątki świata jak Tahiti. Czy znajdzie tam rozwiązanie przyrodniczych zagadek i tajemnic ludzkiej duszy?

Gilbert po mistrzowsku przedstawia pierwsze zauroczenia i burzliwą miłość Almy sprawiając, że bohaterka, której dzieje ukazane są na tle burzliwej epoki, staje się bardzo bliska dzisiejszej czytelniczce.

„Przez tę opowieść się płynie. Jest naprawdę  magiczna”  Olga Kowalska z WielkiBuk.com

„Pisarka obdarzona rozżarzonym talentem”, Anne Proulx

„Gilbert to mieszanka Annie Proulx z Johnem Irvingiem”, The Times

Elizabeth Gilbert jest autorką Jedz, módl się, kochaj  oraz I że cię nie opuszczę… – dwóch wyjątkowych wydanych przez REBIS książek, które stały się megabestsellerami nie tylko w Polsce, ale i na całym niemal świecie (w Stanach Zjednoczonych sprzedano ponad 10 milionów, a w Polsce prawie 400 tysięcy egzemplarzy Jedz, módl się, kochaj!). Udowadnia w nich, że zawsze warto szukać właściwej dla siebie drogi i z otwartym sercem przyjmować to, co nas na niej spotka. Na podstawie Jedz, módl się, kochaj nakręcono przebojowy film z Julią Roberts i Javierem Bardemem w rolach głównych.

Informacje szczegółowe

Język publikacji

polski

Typ produktu

E-book w formatach: EPUB, MOBI

Rozmiary plików

3.21 MB (MOBI), 1.05 MB (EPUB)

Typ zabezpieczenia

znak wodny

Warunki dostępu

nielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione

Wymagania sprzętowe

aby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące któryś z wymienionych formatów: EPUB, MOBI

Opinie czytelników:

Dodaj komentarz

Mariola Konkel

29.11.2015, 21:03

„Cudna książka ”

To historia niezwykłej kobiety Almy od dzieciństwa aż do wieku osiemdziesięciu paru lat . Na przeszło pięciuset stronach w iście dickensowskim stylu ukazuje wiek XIX w Stanach, ale również Tahiti i Holandię. Bohaterowie mają wybitne umysły. Alma w końcu zostaje naukowcem w pozornie nudnej dziedzinie , bada mchy , ale jej odkrycia są w swojej istocie takie jak Darwina . Mimo, że Gilbert opowiada dzieje dziewicy to książka przesycona jest seksem . Porusza zagadnienia ostateczne. Pod koniec życia Alma w rozmawia z innym naukowcem, który wierzy w istnienie we wszechświecie nadrzędnej inteligencji , tęskniącej do zjednoczenia z nami. Według niego dzięki tej inteligencji w człowieku tyle jest wartości komplenie sprzecznych z teorią doboru naturalnego zwłaszcza takich jak poświęcenie, altruizm , sztuka , .... ale Alma nie wierzy w życie pozagrobowe , wierzy w życie w samo w sobie i jego badanie na podstawie faktów . Który z tych poglądów jest poglądem Gilbert ? Myślę, że po części oba i wcale całkowicie się nie wykluczają . Książka bardzo mi bliska i właściwie przeczytałam ją dlatego, że wspomniała o niej w książce " Wielka Magia , czyli jak żyć kreatywnie " Wspomniała też o Brenie Brown i jej książkach więc ściągnęłam audiobooka. Wszystkie te pozycje serdecznie polecam

Dodaj recenzję