Burza piaskowa (ebook) –	James Rollins

E-book

Burza piaskowa

Pobierz bezpłatny fragment:

EPUBMOBI

Opis ebooka

Książka otwierająca serię SIGMA FORCE.Potężna eksplozja niszczy wystawę w Muzeum Brytyjskim. Badanie pozostałości wybuchu ujawnia śladowe promieniowanie o sygnaturze odpowiadającej anihilacji antymaterii. Piękna kustoszka muzeum Safia al-Maaz odkrywa zagadkowy zapis na szczątkach antycznego posągu datowanego na rok dwusetny przed naszą erą - wskazówkę, która może posłużyć do rozwiązania jednej z największych zagadek archeologii. Co łączy posąg z eksplozją i słynnym meteorytem tunguskim? Zapada decyzja o zorganizowaniu ekspedycji do Omanu. Jej celem jest zaginione przed tysiącami lat miasto (będące jak głosi legenda, kolebką królowej Saby) nazywane przez beduinów Ubar, a przez poszukiwaczy - "Atlantydą Piasków". Oprócz Safii i jej przyjaciółki Kary, której ojciec zaginął na pustyni wiele lat wcześniej, w wyprawie uczestniczy awanturniczy archeolog Ohama Dunn oraz Painter Crowe, agent DARPA, supertajnej agendy Ministerstwa Obrony USA. Jakie tajemnice kryje mityczny Ubar? Niewyobrażalne skarby, czy źródło energii zdolnej zniszczyć całą planetę?

Szczegóły

Język ebooka

polski

Liczba stron wydania papierowego

512

Format ebooka

Ebook w formatach: EPUB, MOBI

Rozmiary plików

1.11 MB (MOBI), 0.94 MB (EPUB)

Typ zabezpieczenia

znak wodny

Warunki dostępu

nielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione

Wymagania sprzętowe

aby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące któryś z wymienionych formatów: EPUB, MOBI

Opinie

Jacek Micelski

Jacek Micelski

19.03.2016, 19:30

Książka warta uwagi i czasu poświęconego na jej przeczytanie. Prawdziwa przygoda, sensacja z domieszką historii w tle. Zdecydowanie polecam.

Jacek Micelski

Jacek Micelski

19.03.2016, 19:23

„WIELKA PRZYGODA”

To pierwsza książka którą przeczytałem tego autora, muszę przyznać że jestem mile zaskoczony. Książkę czyta się niezwykle przyjemnie i szybko, ma wciągającą fabułę i trudno się od niej oderwać. Opowieść jest połączeniem sensacji, przygody z domieszką historii w tle, akcja toczy się na półwyspie arabskich konkretnie w Omanie, gdzie główni bohaterzy wyruszają na wielką przygodę w poszukiwaniu zaginionego starożytnego miasta Ubar. Odnalezienie tego miasta pozwoli na zdobycie wiedzy na temat tajemniczej siły - antymaterii czyli pewnej niezwykłej substancji, której moc będzie można wykorzystać w przyszłości aby panować nad światem i ludźmi. Do walki o tą wiedzę wchodzi agencja DARPA reprezentującą rząd Stanów Zjednoczonych oraz tajemnicza organizacja GILDIA. Autor w książce bardzo ciekawie opisuje bohaterów, postawił na wartką akcję i ciekawą intrygę, jest również dużo ciekawych spostrzeżeń naukowych, legend i mitów nawiązujących do historii Królowej Saby, to wszystko powoduje że przy książce nie można się nudzić. Zdecydowanie polecam innym czytelnikom i myślę że nie będzie to ostania przeczytana przez mnie książka tego autora.