Cesarzowa nocy. Historia Katarzyny Wielkiej (ebook) –	Ewa Stachniak

E-book

Cesarzowa nocy. Historia Katarzyny Wielkiej

Pobierz bezpłatny fragment:

EPUBMOBI

Opis ebooka

"Kiedy młodziutka księżniczka Katarzyna przybyła na cesarski dwór, by poślubić przyszłego cara Piotra III, jej życie przestało należeć tylko do niej. Jej nieszczęśliwe małżeństwo było niewyczerpanym tematem dworskich plotek, a gdy szła pałacowymi korytarzami setki par oczu usiłowały przeniknąć jej suknię i odgadnąć, czy wreszcie udało jej się zajść w ciążę, by dać Rosji upragnionego następcę tronu. Jako caryca szybko nauczyła się ukrywać wszystkie radości i smutki, bo każda słabość mogła zostać wykorzystana przez przeciwników w politycznej grze. Mimo to Katarzyna pozostała kobietą z krwi i kości, pełną zwyczajnych trosk, marzeń i namiętności. Jak udawało jej się dokonać trudnych wyborów pomiędzy głosem serca a racją stanu? Czy władza i korona były dla niej ważniejsze niż rodzina i miłość? Ewa Stachniak, autorka bestsellerowej powieści „Katarzyna Wielka. Gra o władzę”, opisuje rozterki carycy w mistrzowskiej, porywającej prozie. „Cesarzowa nocy” to niezapomniana opowieść, ukazująca nieznane, prywatne oblicze jednej z najpotężniejszych władczyń w dziejach. Intymna spowiedź cesarzowej, która miała wszystko, czego zapragnęła… a może wszystko, prócz najważniejszego?"

Szczegóły

Język ebooka

polski

Format ebooka

Ebook w formatach: EPUB, MOBI

Rozmiary plików

2.87 MB (MOBI), 1.01 MB (EPUB)

Typ zabezpieczenia

znak wodny

Warunki dostępu

nielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione

Wymagania sprzętowe

aby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące któryś z wymienionych formatów: EPUB, MOBI

Opinie

Anonimowy czytelnik

20.01.2015, 11:49

Ksiazke przeczytalam z zainteresowaniem, choc brakowalo mi kontekstu historycznego. Pozwoliloby to jeszcze bardziej poznac postac Katarzyny, carycy Rosji i sprawiloby, ze ksiazka bylaby bardziej interesujaca. Ksiazke trudno sklasyfikowac jako biografie, ale i nie do konca zaliczyc do literatury przez duze L. Sporo dluzyzn, chwilami jezyk polski trudno czytajacy sie (byc moze to kwestia tlumaczenia), co sprawia, ze powiesc staje sie chwilami nudna.

E

19.10.2014, 00:53

Choć książka Ewy Stachniak jest na wskroś kobieca, będzie podobała się także mężczyznom. Wszyscy czytelnicy zostają bowiem zaproszeni do pałacu Katarzyny Wielkiej, by przyglądać się jej drodze do władzy oraz śledzić motywacje, które kierują decyzjami politycznymi związanymi z Polską. Koniec XVII wieku to na pewno gorącu okres w historii zarówno Polski, jak i Europy, a autorka książki świetnie radzi sobie z wkomponowaniem wielkich wydarzeń w prywatne życie nieszczęśliwej kobiety o nieograniczonej władzy. Katarzyna Wielka jawi się czytelnikowi jako bezwzględna władczyni, ale niezwykle naiwna kobieta, która w relacjach z mężczyznami przegrywa z kretesem. Co ciekawe, jej życie jest opowiedziane w pierwszej osobie i nie ma nic wspólnego z publikacją naukową. To powieść, w dodatku bardzo dobra. Polecam.