Cień Eunucha (ebook) –	Jaume  CabréPromocja

Cień Eunucha

Ocena czytelników:

7,4 (260 ocen) zawiera oceny z Lubimy Czytać

Pobierz bezpłatny fragment:

EPUBMOBI

Zobacz pozostałe książki w promocjach:

Opis publikacji

Służbowa kolacja z koleżanką z redakcji „Czasopisma”, Júlią, miała być dla błyskotliwego dziennikarza z redakcji muzycznej szansą na oderwanie się od czarnych myśli po pogrzebie przyjaciela, a tymczasem wszystko – potrawy, obsługa, towarzystwo, a przede wszystkim niefortunnie wybrany lokal, sprzysięgły się, by ten nostalgiczny wieczór stał się dla bohatera prawdziwym koszmarem.

Miquel Gensana to wielki nieudacznik. Z żadną kobietą mu nie wyszło (ostatnia była skrzypaczką), dzieci nie spłodził – na nim kończy się ród – chciał być artystą, ale nie starczyło talentu. Nie zapobiegł bankructwu firmy i stracił dom rodzinny, w którym teraz jest modna restauracja. Do tej właśnie restauracji zaprosiła go koleżanka na wieczór wspomnieniowy. Jak święty Piotr trzykrotnie się zaparł, że to był kiedyś jego dom, ale wspomnienia nasuwały się same.
Miquel staje przed trybunałem pamięci, by wystawić rachunek dwustuletniej rodzinnej historii i rozliczyć powojenną Hiszpanię, a przy okazji samego siebie, z doznanych krzywd, popełnionych błędów i niespełnionej miłości. A do tego większa niż w innych powieściach Cabré obecność muzyki pozwala wyciszyć traumę z czasów partyzantki miejskiej i przeboleć utratę wielkiego domu, którego pomieszczeń nie potrafią zliczyć nawet sami mieszkańcy.

Informacje szczegółowe

Język publikacji

polski

Liczba stron wydania papierowego

496

ISBN wydania papierowego

978-83-65282-60-6

Rok wydania papierowego

2016

Typ produktu

E-book w formatach: EPUB, MOBI

Rozmiary plików

5.64 MB (MOBI), 2.28 MB (EPUB)

Typ zabezpieczenia

znak wodny

Warunki dostępu

nielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione

Wymagania sprzętowe

aby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące któryś z wymienionych formatów: EPUB, MOBI

Opinie czytelników:

Dodaj komentarz

Nerw Słowa

Nerw Słowa

02.08.2016, 22:02

„Rewelacja”

Rewelacja, mimo że to dość trudna w odbiorze powieść (ach, jakże ja kocham, gdy w jednym zdaniu mówi dwóch narratorów). Przyznaję, że na początku miałam problem, by się w to "wgryźć" - ale gdy już się udało, było warto, bo Cabre pokazał nam tragiczną i przejmującą opowieść rodzinną, pełną rozczarowań i niewykorzystanych szans. Dopełniającymi się narracjami autor zadaje pytanie "Dlaczego tak łatwo przegapiamy nieliczne, naprawdę ważne momenty w życiu?" i chyba nie znajduje na nie odpowiedzi. My za to znajdujemy świetną powieść. Polecam.

A po nieco dłuższą recenzję zapraszam na Nerw Słowa:

http://nerwslowa.blogspot.com/2016/08/ksiazka-niezwykle-poczytny-majstersztyk.html#more

Dodaj recenzję