Cmętarz zwieżąt (ebook) –	Stephen King, Paulina Braiter

ebook Cmętarz zwieżąt

Autor: ,

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Format: EPUB, MOBI

Ocena czytelników

7,6
(11403 oceny)zawiera oceny z Lubimy Czytać

Zaloguj się, by ocenić:

0
Twoja cena:

Zazwyczaj przeprowadzka to początek nowego życia, ale dla rodziny Creedów stała się początkiem ich końca. Mistrz horroru Stephen King zaprasza czytelników na wycieczkę do piekła i z powrotem! Na świecie istnieją dobre i złe miejsca. Nowy dom rodziny Creedów w Ludlow był niewątpliwie dobrym miejscem – przytulną, przyjazną wiejską przystanią po zgiełku i chaosie Chicago. Cudowne otoczenie Nowej Anglii, łąki, las; idealna siedziba dla młodego lekarza, jego żony, dwójki dzieci i kota. Wspaniała praca, mili sąsiedzi – i droga, po której nieustannie przetaczają się ciężarówki. Droga i miejsce za domem, w lesie, pełne wzniesionych dziecięcymi rękami nagrobków, z napisem na bramie: CMĘTARZ ZWIEŻĄT (cóż, nie wszystkie dzieci znają dobrze ortografię...). Ci, którzy nie znają przeszłości, zwykle ją powtarzają... i nie chcą słuchać ostrzeżeń. Stephen King napisał tę powieść podczas pobytu w wynajętym domku w Orrington, w stanie Maine. Fakt ten nic by nie znaczył, gdyby nie cmentarz zwierząt, który znajdował się za domkiem... Powieść zekranizowano w 1989 roku.

Język publikacjipolski
Typ produktuE-book w formatach: EPUB, MOBI
Rozmiary plików 1.11 MB (MOBI), 0.94 MB (EPUB)
Typ zabezpieczeniaznak wodny
Warunki dostępunielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione
Wymagania sprzętoweaby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące któryś z wymienionych formatów: EPUB, MOBI.

Wyświetlane oceny zawierają oceny
z Lubimy Czytać

Marcin Jakubowski

Marcin Jakubowski

30.05.2011, 22:02

King w Cmętarzu Zwieżąt straszy, ale nie to jest głównym tematem tej powieści. Autor w bardzo efektowny sposób pokazuje, że do szaleństwa idzie się małymi krokami. Najbardziej oszukujemy siebie samych, brniemy we własne kłamstwa coraz głębiej, aż do punktu bez odwrotu. W "Cmętarzu..." King stworzył bardzo wiarygodny obraz amerykańskiej rodziny lat 70-tych, co ma wartość samą w sobie. Książkę gorąco polecam, nie tylko miłośnikom horrorów i Kinga.

Anna Butowska

Anna Butowska

26.05.2011, 14:31

Jedna z pierwszych książek Kinga, jaką przeczytałam. Długo pozostaje w pamięci. Chyba nawet na zawsze... Stephen King jak zwykle mistrzowski!

Maria Maciejewska

08.02.2016, 21:00

„Polecam”

Co tu dużo pisać...jedna z najlepszych, najbardziej trzymających w napięciu powieści Kinga. Chcesz wiedzieć co dalej i jednocześnie czujesz potrzebę odłożenia tej książki chociaż na chwilę, bo tyle w niej niepokoju. Wciągnęła mnie dużo bardziej niż, chyba jeszcze słynniejsze, "To". Polecam!