Collide (ebook) –	Gail McHughPromocja

E-book

Collide

Pobierz bezpłatny fragment:

EPUBMOBI

Opis publikacji

Zaraz po ukończeniu college’u, Emily spotyka dotkliwy cios: niespodziewanie umiera jej matka. Emily przeprowadza się ze swoim chłopakiem do Nowego Jorku, by zacząć życie od nowa. Co prawda wewnętrzny głos zaleca jej ostrożność, ale Dillon w ciężkich chwilach był dla niej tak dobry i troskliwy, że dziewczyna postanawia związać z nim swój los.W Nowym Jorku poznaje Gavina – seksownego, czarującego playboya. Już podczas pierwszego, krótkiego spotkania udaje mu się rozpalić zmysły Emily. Dziewczyna jest rozdarta między lojalnością do dotychczasowego partnera, od którego nigdy nie zaznała niczego złego, a namiętnością do przystojnego zdobywcy serc. Sytuacja szybko się komplikuje, ponieważ z biegiem czasu Dillon zaczyna coraz częściej ujawniać swoją prawdziwą, mroczną naturę, a z kolei nadzwyczajna atrakcyjność i namiętność Gavina okazuje się jedynie maską, za którą kryje się bolesna przeszłość. Rozdarta wewnętrznie Emily musi szybko podjąć decyzję, którego z nich wybrać. Cokolwiek zrobi, jedno jest pewne: ból rozstania pozostanie z nią już na zawsze

Informacje szczegółowe

Język publikacji

polski

Liczba stron wydania papierowego

368

Typ produktu

E-book w formatach: EPUB, MOBI

Rozmiary plików

5.10 MB (MOBI), 2.20 MB (EPUB)

Typ zabezpieczenia

znak wodny

Warunki dostępu

nielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione

Wymagania sprzętowe

aby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące któryś z wymienionych formatów: EPUB, MOBI

Opinie czytelników:

Dodaj komentarz

Anonimowy czytelnik

25.06.2015, 17:45

„Godna polecenia”

Książka ta rzuciła mi się w oczy na kilku blogach. Od razy przyciągnęła mnie jej okładka, bo przyznaję, że była ona dla mnie nieco tajemnicza i byłam ciekawa co w sobie kryje. Kilka dni później dostałam propozycję jej przeczytania, więc bardzo się ucieszyłam i udało mi się nawiązać taką współpracę. Przyznam, że spodziewałam się czegoś lekkiego i też niezbyt ambitnego. Na pierwszych stronach natknęłam się na wiele dialogów, które tylko utwierdzały mnie w takim przekonaniu. Poniżej zamieszczę fragment, który doskonale się do tego odwołuje. Całe szczęście, że stopniowo ulegały one zmianie.

"- Przestań. Koniec z myśleniem o Panu Wysokim, Przystojnym i Podniecającym. - Rozwiązała kucyk. - Poza tym kocham Dillona. Pan Wysoki, Przystojny i Podniecający będzie darem lodu dla jakiejś innej kobiety."
[s.22]

Im dalej w treść, tym coraz bardziej przekonywałam się do tej książki, gdyż miałam wrażenie, że robi się trochę poważniej. Nie był to też typowy erotyk, którego oczekiwałam, co tylko działa na korzyść. Z opisu może się wydawać, że mamy do czynienia z kolejnym panem Greyem, ale w rzeczywistości jest zupełnie inaczej. Gavin wykazuje się znacznie większą dojrzałością, nie ma przerośniętego ego i przede wszystkim widzi w Emily kogoś więcej, niż tylko swoją zabawkę na wieczory. Niestety takich pozytywów nie można przypisać głównej bohaterce, która swoim zachowaniem może irytować niejednego czytelnika. Em jest niesamowicie naiwna oraz podatna na manipulację i wpływy ze strony innych. Wielokrotnie jesteśmy świadkami, gdy udaje ślepą na przewinienia swojego chłopaka i jego krętactwa. Nawet gdy sprawa wydaje się być oczywista, ona nadal znajduje jakieś usprawiedliwienia i nie potrafi przejrzeć na oczy. Wydaje mi się, że jej działanie spowodowane jest tym, iż wydaje jej się, że jest ona mu coś winna. Bardzo często wybiera też drogę, która jest dla niej łatwiejsza, bezpieczniejsza, niż tę, która naprawdę ją uszczęśliwi.

Oczywiście historii tej też nie brak humoru. Niejednokrotnie przeczytamy zabawne dialogi pomiędzy bohaterami, które wywołają uśmiech na twarzy. Musimy się też liczyć z tym, że niektóre z nich są znane i wydawać się wam będą oklepane, ale nadają całości przyjemny klimat. Jednakże humor to nie wszystko, co w powieści się liczy. Mimo z początku założonej przeze mnie metki płytkiego erotyka, która szybko okazała się nieporozumieniem, zwraca się naszą uwagę na dużo ważniejsze aspekty. Przeczytamy tutaj między innymi o przemocy psychicznej, zdradzie, kłamstwie i toksycznych związkach. Zobaczymy, że życie nie zawsze usłane jest płatkami róż i nie zawsze kończy się jak w baśni. Historia ta wyzwoli w nas masę emocji, zarówno tych dobrych, jak i złych.

Ocena: 7/10 (bardzo dobra)

"- Jezu! - wykrztusiła.
- Nie Jezus. Gavin, Gavin Blake - odpowiada ze sztuczną powagą, wyjmując piwo z sześciopaku."
[s.81]

"- Zdaje się, że jesteś w świetnym nastroju. - Gavin uśmiechnął się do Emily. Zauważył, że ma mocno szkliste oczy.
Przechyliła głowę, żeby na niego spojrzeć.
- Szy ktosz ci kiedysz móóówił, że jestesz bardzo szmeksy?
- Szmeksy? - Najwyraźniej spodziewał się odpowiedzi, nie pytania. A już na pewno nie tego pytania. - Nie chciałaś powiedzieć seksy?
- Nieee, jest szmeksy i jest seksy. A ty, kochany, jesteś szmeksy."
[s.167]

Teraz czas na kilka słów o wydaniu książki, które według mnie jest naprawdę świetne. Książkę czyta się przyjemnie dzięki dobrze dobranemu stylowi czcionki oraz jej wielkości. Język, którym została napisana, jest lekki i przyjemny, dzięki czemu nas nie przytłacza i czyta się bardzo szybko. Okładka przyciąga wzrok i wykonana jest bardzo starannie, przez co nie ulega zniszczeniu podczas czytania. Dodatkowy ukłon w stronę czytelnika, to zamieszczony na końcu pierwszy rozdział kolejnej części, który podsyca nasz apetyt i pozostawia zniecierpliwionych w oczekiwaniu na kolejną część.

Książkę szczególnie polecam wielbicielom romansów i erotyków, a także każdemu, kto chciałby się zaznajomić z takim gatunkiem. Tak jak też wspomniałam, nie nastawiajcie się na wiele pikantnych scen, gdyż to nie jest główny wątek tej powieści. Książka ta z czasem naprawdę pobudzi wasze emocje i poruszy serca, a nawet pozostawi mały niedosyt. Teraz jedyne co nam zostaje, to czekać na jej kontynuację.

Oryginalna recenzja: http://bookcasemonster.blogspot.com

Dodaj recenzję