Cuchnący Wersal (ebook) –	Elwira WatałaPromocja

E-book

Cuchnący Wersal

Pobierz bezpłatny fragment:

EPUBMOBI

Opis publikacji

Oparty na różnorodnych źródłach z epoki, wstrząsający obraz obyczajów panujących w Wersalu w czasach regencji po śmierci Ludwika XIII oraz panowania Ludwika XIV, Ludwika XV i Ludwika XVI. Autorka przedstawia plejadę słynnych królewskich metres, m.in. markizę Montespan, markizę Maintenon, markizę Pompadour, księżną du Barry. Poznajemy ich intrygi, bezwzględne postępowanie wobec rywalek, nieznające hamulców erotyczne namiętności. Opisany przez Watałę wersalski dwór to miejsce targane brutalnymi, często krwawymi dramatami, perwersyjnymi rozrywkami, nieposkromionymi żądzami.

Informacje szczegółowe

Język publikacji

polski

Typ produktu

E-book w formatach: EPUB, MOBI

Rozmiary plików

0.99 MB (MOBI), 0.60 MB (EPUB)

Typ zabezpieczenia

znak wodny

Warunki dostępu

nielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione

Wymagania sprzętowe

aby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące któryś z wymienionych formatów: EPUB, MOBI

Opinie czytelników:

Anonimowy czytelnik

22.11.2014, 16:54

Nie polecam. Dlaczego? Począwszy od błędów typu "literówka", po kwestie związane z faktami historycznymi (Już dawno udowodniono, ze Maria Antonina nie była autorką wypowiedzi "niech jedzą bułki"(?!) (myślałam zawsze, że chodziło o ciastka). Język wulgarny. Przeskakiwanie z tematu na temat. Mam wrażenie, że książka napisana bez pomysłu, na zasadzie - przypomniało mi się, to dopiszę. Do mnie osobiście nie przemawiają tego typu publikacje.

Magdalena Jakubczyk

Magdalena Gawrońska

10.01.2014, 11:14

Książkom Elwiry Watały - pozycjom "historycznym" w ujęciu sensacyjnym czy skandalistycznym, bliżej do fantastyki niż literatury faktu. Liczne błędy rzeczowe oraz językowe (Jan III Sobieski to zmarł dopiero w czasach zaborów :)). Osobiście nie polecam.

Dodaj komentarz

Dodaj recenzję