Cuchnący Wersal (ebook) –	Elwira Watała

ebook Cuchnący Wersal

Autor:

Wydawnictwo: Videograf

Format: EPUB, MOBI

Ocena czytelników

5,9
(172 oceny)zawiera oceny z Lubimy Czytać

Zaloguj się, by ocenić:

0
Twoja cena:

Oparty na różnorodnych źródłach z epoki, wstrząsający obraz obyczajów panujących w Wersalu w czasach regencji po śmierci Ludwika XIII oraz panowania Ludwika XIV, Ludwika XV i Ludwika XVI. Autorka przedstawia plejadę słynnych królewskich metres, m.in. markizę Montespan, markizę Maintenon, markizę Pompadour, księżną du Barry. Poznajemy ich intrygi, bezwzględne postępowanie wobec rywalek, nieznające hamulców erotyczne namiętności. Opisany przez Watałę wersalski dwór to miejsce targane brutalnymi, często krwawymi dramatami, perwersyjnymi rozrywkami, nieposkromionymi żądzami.

Język publikacjipolski
Typ produktuE-book w formatach: EPUB, MOBI
Rozmiary plików 0.99 MB (MOBI), 0.60 MB (EPUB)
Typ zabezpieczeniaznak wodny
Warunki dostępunielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione
Wymagania sprzętoweaby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące któryś z wymienionych formatów: EPUB, MOBI.

Wyświetlane oceny zawierają oceny
z Lubimy Czytać

Anonimowy czytelnik

22.11.2014, 16:54

Nie polecam. Dlaczego? Począwszy od błędów typu "literówka", po kwestie związane z faktami historycznymi (Już dawno udowodniono, ze Maria Antonina nie była autorką wypowiedzi "niech jedzą bułki"(?!) (myślałam zawsze, że chodziło o ciastka). Język wulgarny. Przeskakiwanie z tematu na temat. Mam wrażenie, że książka napisana bez pomysłu, na zasadzie - przypomniało mi się, to dopiszę. Do mnie osobiście nie przemawiają tego typu publikacje.

Magdalena Jakubczyk

Magdalena Gawrońska

10.01.2014, 11:14

Książkom Elwiry Watały - pozycjom "historycznym" w ujęciu sensacyjnym czy skandalistycznym, bliżej do fantastyki niż literatury faktu. Liczne błędy rzeczowe oraz językowe (Jan III Sobieski to zmarł dopiero w czasach zaborów :)). Osobiście nie polecam.