Czarny dom (ebook) –	Peter MayPromocja

E-book

Czarny dom

Pobierz bezpłatny fragment:

EPUBMOBI

Opis publikacji

"Na olśniewającej niesamowitymi krajobrazami szkockiej wyspie Lewis położonej w najbardziej na północ wysuniętym rejonie archipelagu Hebrydów zostaje popełnione brutalne morderstwo. Wśród policjantów, którzy przybywają na wyspę, by poprowadzić dochodzenie, jest inspektor Fin Macleod z Edynburga, który urodził się i wychowywał na Lewis. Wcześniej zajmował się sprawą niemal identycznej i jak na razie niewyjaśnionej zbrodni w stolicy Szkocji. Fin od początku podejrzewa, że oba zabójstwa nie są dziełem tego samego sprawcy. Śledztwo jest dla niego okazją do powrotu w przeszłość, którą dawno pogrzebał – do okresu dorastania oraz do wspomnień o utraconej miłości. Licząca zaledwie 17 tys. mieszkańców szkocka wyspa Lewis tworzy scenerię wielokrotnie nagradzanej trylogii kryminalnej Petera Maya, obejmującej powieści CZARNY DOM, CZŁOWIEK Z WYSPY LEWIS i JEZIORO TAJEMNIC. Bohaterem trylogii jest Fin Macleod, oficer policji z Edynburga, który urodził się i dorastał na wyspie. Po kilkunastu latach nieobecności powraca tam, by rozwiązać zagadkę brutalnego morderstwa. "

Informacje szczegółowe

Język publikacji

polski

Typ produktu

E-book w formatach: EPUB, MOBI

Rozmiary plików

2.35 MB (MOBI), 2.56 MB (EPUB)

Typ zabezpieczenia

znak wodny

Warunki dostępu

nielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione

Wymagania sprzętowe

aby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące któryś z wymienionych formatów: EPUB, MOBI

Opinie czytelników:

Dodaj komentarz

Robert Witoslawski

Robert Witoslawski

29.07.2014, 23:33

„Uwaga! ta książka wciąga...”

Właściwie to zwykły kryminał – Fin McLeod -policjant z dużego miasta ( Edynburg ) przylatuje na wyspę Lewis ( na której naturalnie się urodził i z której uciekł w ten „lepszy, nowoczesny świat” ) by wspomóc dochodzenie w sprawie morderstwa, sprawa ta wydaje się być bardzo podobna do tej, którą prowadził ostatnio w stolicy.
Oczywiście policjant jest po przejściach – śmierć dziecka, rozwód ( a przynajmniej prawie rozwód… ) normalna, rzekłbym wręcz sztampowa kanwa dla kryminałów … i co? … i zakochałem się !!!
Książkę czyta się doskonale, nawet nie wiem kiedy ją pochłonąłem…
A gdy czytałem tę książkę – widziałem Lewis, czułem ją, smakowałem…
www.mojaszkocja.com/czarny-dom-peter-may/

Dodaj recenzję