Czternaście milimetrów życia (ebook) –	Natan Noraj

E-book

Czternaście milimetrów życia

Pobierz bezpłatny fragment:

EPUBMOBI

Opis ebooka

Po sześciu miesiącach spędzonych na oddziale psychiatrycznym do służby w Wydziale Kryminalnym Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie wraca podkomisarz Daniel Atman. To wybitny śledczy o zachwianej psychice, ezoteryk i pasjonat środków psychodelicznych, człowiek ze skomplikowaną przeszłością. Specjalny zespół do spraw otwartych i niewyjaśnionych, znany jako Archiwum X, ma do rozwiązania nową zagadkę. W największym w mieście centrum medycyny niekonwencjonalnej dochodzi do brutalnego zabójstwa jednego z członków zarządu spółki. Działając niestandardowo i niejednokrotnie omijając procedury, funkcjonariusze docierają do wydarzeń sprzed trzech lat, kiedy to ówczesny prezes spółki popełnił samobójstwo dokładnie w tym samym pomieszczeniu, w którym niedawno doszło do makabrycznej zbrodni. A to nie koniec zabójstw w królewskim mieście – krąg podejrzanych ciągle rośnie… W pościgu za sprawcą policjanci będą zmuszeni myśleć i działać nieszablonowo, posługując się blefem, prowokacją, a także swoimi wtykami w mediach. Trop prowadzi daleko w przeszłość…

Szczegóły

Język ebooka

polski

Format ebooka

Ebook w formatach: EPUB, MOBI

Rozmiary plików

0.70 MB (MOBI), 0.53 MB (EPUB)

Typ zabezpieczenia

znak wodny

Warunki dostępu

nielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione

Wymagania sprzętowe

aby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące któryś z wymienionych formatów: EPUB, MOBI

Opinie

Bookendorfina Izabela Pycio

Bookendorfina Izabela Pycio

01.12.2015, 10:26

„"Śmierć nie jest zaprzeczeniem życia, a jedynie jego sztuczką, przebiegłą iluzją."”

Świetna powieść kryminalna, dzięki niej miałam bardzo udane czytelnicze popołudnie, nie mogłam się od niej oderwać. Trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej strony. To szczegółowo przemyślany i świetnie zaprezentowany kryminał. Autor w niezwykle lekki, swobodny, a zarazem dojrzały sposób, przykuwa uwagę czytelnika, wyostrza jego zmysły i zmusza do kreatywnych poszukiwań rozwiązań kryminalnych zagadek. Narracja na wysokim poziomie, umiejętnie budowane napięcie, zagęszczająca się intryga i świetna fabuła, a wszystko precyzyjnie domyka się.

Akcja, choć stosunkowo wolno rozwija się, to jednak mocno zaciekawia, przykuwa uwagę, intryguje czytelnika. Krakowskie Archiwum X rozwiązuje sprawę śmierci członka zarządu znanej spółki Vita-Lex, świadczącej usługi z zakresu medycyny niekonwencjonalnej. Atmosferę podgrzewa fakt, iż w tym samym gabinecie doszło wcześniej do samobójstwa prezesa tej firmy. Czy te zdarzenia mają wspólne korzenie tragedii, a może to zwykły zbieg okoliczności? Jak głęboko śledczy i prokuratorzy będą musieli zajrzeć w przeszłość? Ile nietypowych działań podejmą zanim pojawi się szansa dotarcia do prawdy? I najważniejsze pytanie, czy zbrodnia zostanie wyjaśniona?

Spodobały mi się psychologiczne wątki, których w książce nie brakuje. Wzbogacają ją i tworzą odpowiedni klimat. Potwierdzają to sylwetki bohaterów, tak znacznie różniących się od siebie, mocno pogłębione, niezwykle wyraziste, reprezentujące różne typy osobowości. Postaci obdarzeni zaletami, ale też każda z nich ma pewne ułomności, dzięki którym nabywa cechy realności. Warta podkreślenia jest także duża szczegółowość, wręcz drobiazgowość w opisach, jednak podawana z wyczuciem, tak aby podkręcić wyobraźnię czytelnika, ale nie przytłoczyć czy zanudzić. Dzięki temu powieść znajduje w moich oczach jeszcze większe uznanie.

Należę do osób, które zwracają uwagę na okładkę, a ta spodobała mi się bardzo, świetnie odnosi się do zawartości książki. Zresztą tytuł również intryguje i zachęca do sięgnięcia po publikację. Przyznam, że zakończenie powieści bardzo mnie zaskoczyło, a rzadko mi się zdarza, aby niemal do końca, nawet nie przypuszczać ostatecznych rozwiązań. Brawo dla autora, który od tej lektury widnieje na mojej liście ulubionych. Czekam z ogromną niecierpliwością na kolejną książkę, bo debiut zaliczam do rewelacyjnych. Bardzo mocno polecam wszystkim miłośnikom kryminału. Książka dostarcza mnóstwo czytelniczych wrażeń, warto się z nią zapoznać.

bookendorfina.blogspot.com