Déjà vu (ebook) –	Jolanta KosowskaPromocja

E-book

Déjà vu

Pobierz bezpłatny fragment:

EPUBMOBI

Opis ebooka

Rafał wraca po paru latach emigracji do Polski i próbuje na nowo odnaleźć się w obcej mu rzeczywistości. Wynajmuje mieszkanie, które miało być azylem, a stało się jego przekleństwem. Stopniowo, dzień po dniu, w życiu mężczyzny dokonuje się przewrót. Najpierw odnosi wrażenie, że już kiedyś spotkał poprzednich mieszkańców tego domu, później narasta w nim przekonanie, że ich życia stale się przeplatały, a na końcu jest pewien, że tworzą jedność… Zaczyna żyć, równolegle, swoim i ich życiem… Pamięta wydarzenia, w których nigdy nie brał udziału, miejsca, w których nigdy nie był, ludzi, których nigdy nie znał. Zaczynają rządzić nim emocje niemające uzasadnienia, pragnie dziewczyny, o której istnieniu do niedawna nie miał pojęcia… Tak oto mocno stąpający po ziemi lekarz, nauczyciel etyki zawodowej wkroczył w świat weneckiej legendy, zmieniającej jego życie w koszmar…

Szczegóły

Język ebooka

polski

Liczba stron wydania papierowego

304

Format ebooka

Ebook w formatach: EPUB, MOBI

Rozmiary plików

0.49 MB (MOBI), 0.83 MB (EPUB)

Typ zabezpieczenia

znak wodny

Warunki dostępu

nielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione

Wymagania sprzętowe

aby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące któryś z wymienionych formatów: EPUB, MOBI

Opinie

Tomasz Rędzia

Tomasz Rędzia

22.09.2015, 16:06

Rzadko mi się zdarza, ale czasem tak jest… Nie wiem co powiedzieć, nie wiem co napisać. Brakuje mi słów… W myślach cały czas mam jedno zdanie: „ Piękna jest ta Twoja Ania…”
I jestem pod wpływem Ani, cały czas wyobrażam sobie jak Ona wygląda, a właściwie boję się przyznać, ja wiem jak Ona wygląda, choć nigdy Jej nie widziałem. Czy zwariowałem? Dzięki Bogu, jeszcze nie.
Teraz już wiem, że Pani Jolanta Kosowska umie czarować i dzięki tej Jej magii, którą chłonąłem jak dziecko na pokazie wspaniałego iluzjonisty, wniknąłem w misternie skonstruowany świat, w którym zdawać by się mogło rządzi uczucie déjà vu. Właśnie dzięki tej magii wiem jak wygląda Ania, jak pachnie, a nawet gdzie na jej ciele znajduje się pieprzyk. Wiem też jak piękna jest Wenecja, choć nigdy tam nie byłem. Zamykam oczy i podziwiając najmniejsze szczegóły architektury, spaceruję zatłoczonymi uliczkami tego urokliwego i tajemniczego miasta i przeżywam fantastyczną przygodę życia.
Jest jednak coś, co niestety mnie martwi. Przejęty jestem tym, że Jolanta Kosowska do tej pory napisała tylko dwie powieści, które już przeczytałem. „Déjà vu” została wydana dość niedawno, zatem na kolejną powieść przyjdzie mi pewnie jakiś czas zaczekać. Myślę sobie też, że jeśli jednak poczekam, nawet długo, to nic się nie stanie. Podobno, jeśli się czegoś oczekuje, tak mocno i z niecierpliwością, „smakuje” to jeszcze lepiej.