Dziedzictwo (ebook) –	C.J. Daugherty

ebook Dziedzictwo

Autor:

Wydawnictwo: Otwarte

Format: EPUB, MOBI

Ocena czytelników

8,1
(4157 ocen)zawiera oceny z Lubimy Czytać

Zaloguj się, by ocenić:

0
Twoja cena:

"Zimne kalkulacje i porywy serca. Wielka polityka i szkolne troski. Drugi tom bestsellerowej sagi „Wybrani” zabierze Was ponownie do najbardziej ekskluzywnej szkoły w Wielkiej Brytanii i odkryje jej kolejne sekrety. Czy Allie pozna wreszcie największą tajemnicę swojego życia i rozwiąże zagadkę Nocnej Szkoły? Kim jest tajemniczy szpieg działający w Akademii Cimmeria? Czy szkoła jest gotowa na kolejny atak Nathaniela? "

Język publikacjipolski
Typ produktuE-book w formatach: EPUB, MOBI
Rozmiary plików 2.11 MB (MOBI), 0.77 MB (EPUB)
Typ zabezpieczeniaznak wodny
Warunki dostępunielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione
Wymagania sprzętoweaby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące któryś z wymienionych formatów: EPUB, MOBI.

Wyświetlane oceny zawierają oceny
z Lubimy Czytać

Sophie di Angelo

26.04.2014, 09:45

"Zagrożeni" to najlepszy tom według mnie w serii. :) Te intrygi i tajemnice, to jest to! :D Nie ma skupiania się na romansie... Właśnie tego potrzebowałam. :)

Anonimowy czytelnik

17.08.2015, 10:03

„Najlepsza seria na zawsze”

Po długim namyśle stwierdziłam, że nie wiem jak będzie gdy skończę tę serię. Związałam się z tymi postaciami i nie wyobrażam sobie jak bez nich przeżyje. Będę czytała je od początku. Na szczęście jeszcze dwa tomy. Genialna książka, jedna z najlepszych jaką czytałam.

Aleksandra Łobacz

14.06.2015, 22:48

„Dziedzictwo C.J. Daugherty ”

Od wydarzeń z poprzedniego semestru minęło już trochę czasu. Allie jest śledzona na każdym kroku i stara się odkryć tajemnice swojej rodziny oraz zrozumieć jaką rolę w tym wszystkim odgrywa. Po niespodziewanych wydarzeniach dziewczyna wraca do Akademi Cimmeria, zniszczonej po ataku Nathaniel'a. Akt odwagi, jakim wykazała się główna bohaterka, zostaje doceniony i szesnastolatka dołącza do tajemniczej grupy - Nocnej Szkoły. Jednak to jedne z niewielu zajęć zagubionej nastolatki; są jeszcze nauka i życie towarzyskie. Przed dziewczyną piętrzą się problemy, a do powyżej wymienionych należy dodać komplikacje w zawiązku z Carterem i dziwną znajomość z Sylvainem. Czy Allie pozna przeszłość swojej rodziny? Czy jest gotowa na kolejny cios jaki zada jej Nathaniel?

Minęły już czasy, gdy Allie czuła się wyobcowana w Akademii Cimmeria. Teraz uważa to miejsce za najbezpieczniejsze na świecie. Niestety w szkole atmosfera jest napięta do granic możliwości. Nie wiadomo kto mówi prawdę, a kto kłamie. Nie wiadomo kto szpieguje dla Nathaniela. Biję pokłony przed C.J. Daugherty za mistrzowsko poprowadzony wątek kryminalny, do którego z łatwością dodaje wątki poboczne tworzące wspólnie genialną fabułę. Jednak szkoła delikatnie traci swój urok, ponieważ niektóre rzeczy się wyjaśniają. Dowiadujemy się kilku faktów o Allie, Carterze oraz Isabelle. Odkrywamy na czym polega Nocna Szkoła i tajemnicza kotara delikatnie opada.

W tym tomie autorka skupiła się na trójkącie miłosnym Carter-Allie-Sylvain, co nieco przysłania pozostałe wątki. Dziewczyna jest obecnie w związku z Carterem, ale nie potrafi zapomnieć o Sylvainie. Chłopaki nie przepadają za sobą, co nieraz prowadzi do kłótni i stanowi kolejny problem dla nastolatki. Liczę na to, że w następnych tomach sytuacja uczuciowa się ustabilizuję i autorka poświeci swoje siły na rozwinięcie i zakończenie wątku głównego.

Bohaterowie są tak samo świetnie wykreowani. Allie porzuciła swój nastoletni bunt, a ja zaakceptowałam tę zmianę. Nową postacią jest Nathaniel, tajemniczy mężczyzna chcący przejąć Akademie Cimmeria. Nie spodziewałam się jego pojawienia, ale dodaje on powieści smaczku i jestem ciekawa jak rozwinie się związany z nim wątek.

Dziedzictwo jest dobrą lekturą, ale nie osiągnęło poprzeczki pozostawionej przez Wybranych. Drugiemu tomowi brakuje też ikry - pazur jaki był w pierwszym tomie lekko stępił się w drugim. Przymykam też oko na rozwój niepożądanego prze zemnie wątku i mam nadzieję, że następne części będą równie emocjonujące. Książka wędruję na półkę "Ulubionych" z oceną 7/10.