Dziennik zimowy. Autobiografia (ebook) –	Paul Auster

E-book

Dziennik zimowy. Autobiografia

Pobierz bezpłatny fragment:

EPUBMOBI

Opis publikacji

"Trzydzieści lat po wydaniu „Wynaleźć samotność”, w której tak znakomicie opisał swoją młodość i relacje z ojcem, autor przedstawia nam kolejne niekonwencjonalne wspomnienia. W nich z kolei zawarł poruszającą opowieść o życiu i umieraniu swojej matki. Auster rozpoczął pisanie „Dziennika zimowego” na miesiąc przed swoimi 64. urodzinami. Co ciekawe, tekst jest pisany w drugiej osobie, jakby autor samemu sobie opowiadał swoje życie. Właściwie głównym bohaterem dziennika jest ciało – zmieniające się, doznające urazów, bólu, przyjemności, rozkoszy i najprostszych zmysłowych odczuć – chłodu, ciepła słońca, przyjemności leżenia w gorącej kąpieli. „Dziennik zimowy” to także opowieść o miejscach i ludziach, których spotkał w swoim życiu. O miłościach, romansach, przyjaźniach i nieuchronnie zbliżającej się starości. Wielbiciele twórczości Austera znajdą tu wszystkie zalety jego pisarstwa: klarowny i błyskotliwy styl, dbałość o detale, wrażliwość, fascynacje sztuką i wreszcie umiejętność trzymania czytelnika w napięciu do ostatnich stron. "

Informacje szczegółowe

Język publikacji

polski

Typ produktu

E-book w formatach: EPUB, MOBI

Rozmiary plików

1.95 MB (MOBI), 0.75 MB (EPUB)

Typ zabezpieczenia

znak wodny

Warunki dostępu

nielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione

Wymagania sprzętowe

aby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące któryś z wymienionych formatów: EPUB, MOBI

Opinie czytelników:

Irena

23.04.2014, 18:12

Jeśli nie wiesz co przeczytać, sięgnij po autobiografię Austera, bo odnajdziesz tu wszystko, co najlepsze w literaturze. Jest groźnie, zabawnie i niezwykle dobre na poziomie stylu. Sama radość z czytania tej książki powinna przekonać, że warto.

Gabi

23.04.2014, 17:52

Nigdy dotąd nie miałam do czynienia z twórczością Austera, ale teraz, po przeczytaniu ,,Dziennika" bardzo tego żałuję. Nie spotkałam się z tego typu narracją, ale to tylko szczegół, bo tutaj forma, choć bardzo wyrazista jest tylko tłem dla wstrząsającej treści, której nie sposób nie chłonąć nie mogąc się oderwać od lektury. To z pewnościa nie ostatnia moja przygoda z Austerem, a ta książka to lektura mojego życia.

Hania Maj

20.04.2014, 15:53

Wiedziałam, że Auster to pisarz wybitny, a jego twórczość odmieniła postrzeganie literatury wielu ludzi, ale nie spodziewałam się, że jest w nim tyle odwagi i samokrytyki. W tej biografii niewątpliwie pokazuje całego siebie i wszystkie najważniejsze sytuacje z jego życia, które go ukształtowały. Jestem pod ogromnym wrażeniem i uważam, że trzeba to przeczytać.

Dodaj komentarz

Jack

11.04.2014, 10:27

„O życiu każdego z nas”

Świetnie napisana książka. Styl potrafi porwać czytelnika od pierwszych stron, a nawet jeśli ktoś jeszcze nie czytał powieści Austera, to jego przenikliwość i precyzja, z jaką obserwuje życie, w tym swoje własne, jest tak wyjątkowa, że warto sięgnąć po „Dziennik zimowy”. Bardzo łatwo można się utożsamić z pisarzem wśród wydarzeń z jego życia i samemu nabrać dystans, który on stara się uzyskać, by zrozumieć te wszystkie wydarzenia. Polecam.

Dodaj recenzję