Dzierżyński. Miłość i rewolucja (ebook) –	Sylwia Frołow

ebook Dzierżyński. Miłość i rewolucja

Autor:

Wydawnictwo: Znak

Format: EPUB, MOBI

Ocena czytelników

7,3
(3 oceny)

Zaloguj się, by ocenić:

0
Twoja cena:

"Namiętny kochanek, zaślepiony fanatyk, wrażliwy morderca Nie męcz się. Zrób Feliksa szczęśliwym. Żegnaj, całuję ‒ napisała zrozpaczona kobieta w ostatnim liście do siostry. Dramatyczne samobójstwo zakończyło skandaliczny trójkąt erotyczny, który połączył Michalinę i Sabinę Feinsteinówny z towarzyszem Dzierżyńskim. Podobnie jak dziesiątkom innych kobiet, które związały się z „czerwonym katem” ‒ nie było im pisane szczęście. Wierzę tylko w naukę Chrystusa (...) Wierzę, że Bóg Chrystus ‒ to Miłość. Innego Boga oprócz Niego nie mam ‒ pisał Dzierżyński – krystalicznie uczciwy polski szlachcic, krewny Józefa Piłsudskiego, kochający ojciec, troskliwy brat i dobroczyńca osieroconych dzieci. Ten sam, który zrobił zawrotną karierę w służbie bolszewickiego reżimu, wymordował rękami podległej mu Czeki setki tysięcy osób i wyniósł do władzy Józefa Stalina. Pierwsza w wolnej Polsce, wielowymiarowa i kontrowersyjna biografia Żelaznego Feliksa. Zawiera nigdy niepublikowane listy Dzierżyńskiego do rodziny oraz licznych kochanek ‒ przechwycone przez KGB i, w obawie przed skandalem, ukryte na kilkadziesiąt lat w ściśle tajnych archiwach moskiewskich.

Język publikacjipolski
Typ produktuE-book w formatach: EPUB, MOBI
Rozmiary plików 30.20 MB (MOBI), 12.67 MB (EPUB)
Typ zabezpieczeniaznak wodny
Warunki dostępunielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione
Wymagania sprzętoweaby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące któryś z wymienionych formatów: EPUB, MOBI.

Wyświetlane oceny zawierają oceny
z Lubimy Czytać

Jack

26.01.2014, 23:16

„Książka, która ukazuje prawdę.”

Bardzo mnie ta książka wciągnęła. Choć tytuł może sugerować, że głównie jest to książka na temat związków Dzierżyńskiego z kobietami, nie jest to do końca prawda. Przede wszystkim jest to szczera biografia, która pokazuje jak bardzo skomplikowaną osobą był szef budzącej grozę „CzeKi”. Autorka nie koloryzuje w żadną stronę – nie wybiela go, ale też nie skupia się tylko na jego złych dokonaniach. Zdecydowanie polecam.