PROMOCJA
Dziewczyny z Powstania (ebook) –	Anna Herbich

ebook Dziewczyny z Powstania

Autor:

Wydawnictwo: Znak

Format: EPUB, MOBI

Ocena czytelników

8,4
(2209 ocen)zawiera oceny z Lubimy Czytać

Zaloguj się, by ocenić:

0
Twoja cena:

Zobacz pozostałe książki w promocjach:

W sukienkach na barykady Sławka do dziś żałuje, że nie pocałowała młodego powstańca, który się w niej kochał. Halina urodziła synka tuż przed godziną „W” i cudem ocaliła mu życie. Zosia złamała konspiracyjne zasady i zdradziła swoje imię ukochanemu. Powstanie Warszawskie miało trwać kilka dni. Godzina „W” zastała kobiety w codziennych sytuacjach: na ulicach, w szkołach, w domach. Walczyły wszystkie, każda na swój sposób. Ratowały rannych, chroniły swoje dzieci, chwyciły za broń. Umawiały się na randki w cieniu spadających bomb, brały śluby w białych kitlach sanitariuszek zamiast sukien. Odniosły największe zwycięstwo – przeżyły. Anna Herbich w przejmujący sposób pokazuje, jak naprawdę wyglądało życie w czasie 63 dni heroicznej bitwy. Pozwala nam zobaczyć Powstanie Warszawskie z zupełnie innej perspektywy: oczami kobiet. Książka w bestsellerowej serii Prawdziwe Historie. Ponad 250 000 sprzedanych egzemplarzy

Język publikacjipolski
Typ produktuE-book w formatach: EPUB, MOBI
Rozmiary plików 23.96 MB (MOBI), 10.68 MB (EPUB)
Typ zabezpieczeniaznak wodny
Warunki dostępunielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione
Wymagania sprzętoweaby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące któryś z wymienionych formatów: EPUB, MOBI.

Wyświetlane oceny zawierają oceny
z Lubimy Czytać

Joanna

Joanna

16.02.2016, 21:26

Książka jak najbardziej prawdziwa, pełna wzruszeń i pozostająca w pamięci na długo po jej przeczytaniu.

magda L

magda L

13.08.2014, 00:03

Do Katarzyny
Nie pisze sie recenzji opisu ksiazki tylko calej ksiazki.!!!!Ksiazka bardzo dobra.Warto przeczytac.

magda L

magda L

13.08.2014, 00:00

Wpisz treść komentarza…

Katarzyna

26.05.2014, 13:14

Opis jest skrajnie zniechęcający. Dziewczyny z Powstania - śluby, dzieci, miłość, sanitariuszki. Jedno wspomnienie o chwytaniu za broń. Mam nadzieję, że sama książka jest odrobinę bardziej prawdziwa - najwyższy czas oddać sprawiedliwość powstankom walczącym z bronią w ręku, a nie spychać je na margines historii.

Lidia Golba

Lidia Golba

11.05.2015, 15:14

„Trudne tematy przekazane przystępnym językiem”

Ta książka jest naprawdę godna polecenia dla każdego, kto chociaż trochę interesuje się tematyką Powstania Warszawskiego. Po pierwsze są to historie prawdziwe, same wspomnienia, czasami dość naturalistyczne i przejmujące, lecz także zaskakujące. Napisane bez nadęcia, z subiektywną oceną każdej z "dziewczyn". Powstanie każdej z nich coś zabrało, czegoś nauczyło-to była ważna życiowa lekcja.
Książka ma jedną wadę: za szybko się kończy.

Maria Barczak

Maria Barczak

19.06.2014, 19:30

„Świetna historyczna książka i bardzo ważna dla nas Polaków.”

Fantastyczna i przystępna książka o dzielnych kobietach powstania warszawskiego. Niezwykle poruszające i tragiczne historie sanitariuszek , łączniczek oraz powstańców warszawskim. Całkiem niezłe źródło wiedzy o powstaniu warszawskim. Polecam również tym którzy lubią czytać o niezwykłych kobietach lub lubiącym historię oraz wciągające i trzymające w napięciu opowieści.
Wobec kolejnej 70-tej rocznicy Powstania Warszawskiego.

e- Czytelnik

11.06.2014, 22:40

„Świetny styl, proste lecz wstrząsające historie.”

W zalewie wywiadów-rzek i innych dzieł o historii czasami ciężko znaleźć książkę interesującą - nie tylko historycznie, ale i ludzko. Na "Dziewczyny..." zdecydowałem się po przeczytaniu przykładowego rozdziału, ale kupiłem ją podczas promocji by ograniczyć ewentualne straty gdyby książka okazała się stracić początkowy czar.

Stało się wręcz przeciwnie - te pisane tak prosto, lecz tak trafnie historie pojedynczych osób o różnych rodowodach i różnych losach podczas wojny ożywają na e-kartkach tej książki. Każda z nich trafia i wywołuje emocje, pozwala się przenieść w czasie i miejscu, zrozumieć nieco uczucia i odczucia bohaterek. Ciężko jest czytać więcej niż jeden rozdział, skłaniają one do przemyśleń i zadumy nad historią i ludźmi. Mimo to książkę przeczytałem bardzo szybko, nie mogąc się doczekać kolejnej odsłony, kolejnych scen obrazu z 1944 roku.

Oprócz losów podczas 63 dni powstania w książce zawarto też krótkie dzieje dziewczyn przed oraz po wojnie, stawiając powstanie w pewnych ramach - coś, czego brakuje w innych książkach.

To był zdecydowanie dobry wybór na lekturę.