Filary ziemi (ebook) –	Ken Follett

E-book

Filary ziemi

Pobierz bezpłatny fragment:

EPUBMOBI

Opis publikacji

Monumentalna saga historyczna. Jej akcja rozpoczyna się na początku XII wieku w Anglii nękanej wojnami domowymi, konfliktami na tle religijnym, głodem, walkami o sukcesję na angielskim tronie. Fabuła książki, będącej także opowieścią o niezwykłej miłości, rozgrywa się wokół trwającej blisko czterdzieści lat budowy wielkiej katedry Kingsbridge. Walka o władzę, intrygi, seks, mroczne tajemnice, w połączeniu z błyskotliwą mieszanką ludzkich emocji - miłości i nienawiści, lojalności i zdrady, nadziei i desperacji - oraz galerią niezapomnianych postaci, takich jak Aliena, piękna, odważna córka hrabiego Bartholomew, Jack Cherbourg, budowniczy katedry, i ich zaprzysięgły wróg, znienawidzony, podstępny lord William Hamleigh, tworzą porywającą opowieść, która wciągnie każdego czytelnika.

Informacje szczegółowe

Język publikacji

polski

Typ produktu

E-book w formatach: EPUB, MOBI

Rozmiary plików

3.74 MB (MOBI), 1.74 MB (EPUB)

Typ zabezpieczenia

znak wodny

Warunki dostępu

nielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione

Wymagania sprzętowe

aby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące któryś z wymienionych formatów: EPUB, MOBI

Opinie czytelników:

rysiowa

rysiowa :)

06.11.2014, 08:44

Rewelacyjna książka wciąga tak bardzo że się traci rzeczywistość.

Dodaj komentarz

Katarzyna Żydzik

Katarzyna Żydzik

22.11.2016, 15:12

„Barwne średniowiecze ”

" Historia jest niczym opowieść, w której jedna sprawa prowadzi do drugiej, a świat nie jest ciągiem niepowiązanych ze sobą tajemnic, lecz ma swoją logikę, którą można poznać i pojąć".

Kawał dobrej literatury, z fascynującym tłem historycznym, która zabiera czytelnika w niezapomnianą podróż ku odległym, mrocznym czasom średniowiecza.
Kanwą opowiadanej historii staje się walkę o władzę, ambicja, chciwość, zbrodnia, jej następstwem - rzucona klątwa, a wszystko rozgrywa się w cieniu strzelistej katedry – niemego świadka i katalizatora owych wydarzeń.

Follett świetnie łączy ze sobą wiele wątków, bardzo podoba mi się jego odwaga w miksowaniu diametralnie różnych obrazów: obok pobożności mnichów, ich rozmodlenia, śpiewanych psalmów, chwalących wielkość i imię Boga, pojawiają się śmiałe sceny erotyczne oraz brutalne sceny walki i mordów.

Pisarz doskonale oddaje, nie tylko klimat angielskich, hiszpańskich i francuskich miasteczek, ale też, między kartami powieści, przedstawia szeroki przekrój ówczesnego społeczeństwa: od królów, szlachtę, rycerstwo, po mieszczaństwo i biedotę.

Uwielbiam takie opasłe tomiska i jestem pod wrażeniem wyobraźni, polotu oraz rozmachu, z jakim autor maluje swój świat.

Dodaj recenzję