PROMOCJA
Genialna przyjaciółka (ebook) –	Elena Ferrante

ebook Genialna przyjaciółka

Autor:

Wydawnictwo: Sonia Draga

Format: EPUB, MOBI

Ocena czytelników

7,1
(547 ocen)zawiera oceny z Lubimy Czytać

Zaloguj się, by ocenić:

0
Twoja cena:

Zobacz pozostałe książki w promocjach:

„Spośród wielu sposobów, do których uciekają się pisarze, by opowiedzieć świat, preferuję posługiwanie się narracją precyzyjną, jasną i uczciwą, która opisuje fakty z życia codziennego w sposób fascynujący.”

(z wywiadu z autorką)

Sześćdziesięcioletnia Elena Greco dowiaduje się, że Lila, jej przyjaciółka z czasów dzieciństwa, zniknęła bez śladu. Elena przypuszcza, że przyjaciółka wprowadziła w życie swoje odwieczne pragnienie zniknięcia ze świata, w którym żyła, usunąwszy przedtem wszelkie ślady swego istnienia. Chcąc znaleźć wytłumaczenie dla tego gestu, Elena postanawia opowiedzieć niezwykłą historię ich przyjaźni. I tu rozpoczyna się podróż w przeszłość, która przeniesie czytelnika w lata pięćdziesiąte ubiegłego wieku, na przedmieścia Neapolu.

Język publikacjipolski
Typ produktuE-book w formatach: EPUB, MOBI
Rozmiary plików 2.90 MB (MOBI), 1.11 MB (EPUB)
Typ zabezpieczeniaznak wodny
Warunki dostępunielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione
Wymagania sprzętoweaby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące któryś z wymienionych formatów: EPUB, MOBI.

Wyświetlane oceny zawierają oceny
z Lubimy Czytać

Anonimowy czytelnik

28.04.2016, 14:15

„Kim jest Elena Ferrante?”

„Genialna przyjaciółka” to dopiero początek przygody z Eleną Greco, to pierwszy tom tetralogii i piękny powrót do przeszłości. Czy to prawdziwe wspomnienia, czy uczta wyobraźni czerpiąca z doświadczeń młodości Eleny Ferrante? Trudno do końca powiedzieć, ale to literatura, którą chce się czytać i którą chce się poznawać pomimo tego, że nie ma przecież w niej nic odkrywczego. Opowieść o dorastaniu, o dojrzewaniu, o pierwszych miłościach i wielkiej przyjaźni, ale przede wszystkim o stawaniu się sobą przez pryzmat drugiej, podziwianej osoby. Oda do indywidualizmu, do bycia sobą nawet na przekór samemu sobie, tak jak to bywa w życiu, gdy szukamy odbicia w innych.

A kim jest Elena Ferrante? Czy jest mężczyzną, czy kobietą, czy z urodzenia Włoszką, czy też nie, to ta wiedza nie jest w żaden sposób potrzebna czytelnikowi, by zachwycił się ujmującą prostotą jej prozy i uciekł do krainy dzieciństwa Lenu Greco.

Olga z WielkiBuk.com

https://wielkibuk.com/2016/03/13/genialna-przyjaciolka-elena-ferrante-tetralogia-neapolitanska-recenzja/