Gra w kości (ebook) –	Elżbieta Cherezińska

E-book

Gra w kości

Pobierz bezpłatny fragment:

EPUBMOBI

Opis publikacji

Uznaje się, iż święci się nie psują -  kto się odważy sprawdzić? Otto III to dwudziestoletnie genialne cesarskie dziecko, któremu powierzono władzę nad największa potęgą chrześcijańskiego świata. Od trzeciego roku życia w cesarskiej koronie. Otoczony najwybitniejszymi umysłami epoki. Zmęczony władzą, znajduje upodobanie w ekstazie. Bolesław Chrobry to trzydziestotrzyletni mężczyzna. Świadomy siebie, rozgrywający sojusze. Kocha kobiety, seks, szaleńcze polowania, przyjaciół, mocne wrażenia. Pragnie korony i dla niej gotów jest na wszystko. Europa wchodzi w rok tysięczny. Dwubiegunowa konstrukcja Gry w kości poprzez osobne sekwencje dworu piastowskiego, cesarskiego i papieskiego - świata Bolesława Chrobrego i świata Ottona III - wiedzie do spotkania w Gnieźnie w marcu 1000 roku. Każdy z władców zagra wtedy o wszystko. Ta powieść unika monumentu, koturnu, przerysowania. Jest współczesna do szpiku: wojna wywiadów, polityka, racje stanu, manipulacja informacją, średniowieczny public relation . A jednocześnie doskonale oddaje realia historyczne, szczegół, detal i to, co w średniowieczu najgłębsze: mentalność epoki, w której religijna ekstaza i okrucieństwo graniczą ze sobą. Z każdego grzechu można się wyspowiadać. Wszystko dzieje się szybko, bardzo szybko. Gra w kości chociaż może zdawać się brawurowa historycznie - opiera się na faktach. Tych, które można wyczytać ze źródeł. Tych, których szukamy między ich wierszami. Co się wydarzy, gdy Bolesław stanie z Ottonem twarzą w twarz? A gdzie miejsce świętego Wojciecha Adalberta? To jest właśnie Gra w kości . Elżbieta Cherezińska - autorka książki Byłam sekretarką Rumkowskiego. Dzienniki Etki Daum , traktującej o historii getta łódzkiego, oraz Sagi Sigrun i Ja jestem Halderd , wchodzących w skład cyklu "Północna Droga", osnutego na tle dziejów Norwegii. Zysk i S-ka Wydawnictwo przedstawia pierwszą powieść Autorki związaną z historią Polski.

Informacje szczegółowe

Język publikacji

polski

Typ produktu

E-book w formatach: EPUB, MOBI

Rozmiary plików

2.84 MB (MOBI), 1.06 MB (EPUB)

Typ zabezpieczenia

znak wodny

Warunki dostępu

nielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione

Wymagania sprzętowe

aby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące któryś z wymienionych formatów: EPUB, MOBI

Opinie czytelników:

Arkadiusz Siwak

Arkadiusz Siwak

23.09.2013, 16:36

Bardzo dobra książka, postacie nakreślone zręcznie, ale jakoś akcja mi nie pasowała. Miałem wrażenie, że niewiele się dzieje.
Zdecydowanie bardziej polecam Koronę Śniegu i Krwi, ale ta pozycja jest również warta zakupu.

Cezary Wieroński

06.09.2013, 10:21

Książka niesamowta, wciąga od pierwszych ston, praktycznie gotowy materiał na scenariusz do nowoczesnego historycznego serialu rodem z tych produkowanych przez HBO jak "Rzym", "Rodzina Borgiów" czy "Tudorowie". Wspaniałe jest to, że to wszystko dzieje się między innymi... w Polsce w czasach Bolesława Chrobrego. Gorąco Polecam! Wiele do życzenia pozostawia elektroniczna wersja tekstu, w tresci nie wyświetlają się poprawnie daty oraz jest cała masa niepotrzebnych "spacji". Wydawca się nie popisał. Aż się prosi o podstawienie poprawnej wersji pliku.

Przemysław Roszyk

Przemysław Roszyk

17.03.2013, 11:41

Właśnie zacząłem czytać. Książka bardzo mi się podoba, natomiast nie podoba mi się ilość błędów jakie do tej pory napotkałem (przeczytane ok. 10%).

Hanka M.

Hanka M.

14.02.2013, 07:48

Lekcja historii Polski i Europy za czasów Chrobrego i Otto III. Super książka - czyta się jednym tchem:)

Ania

02.11.2012, 18:42

Pozycja dla tych, którzy chcą przeczytać coś o historii Polski, a nie chcą się zanudzić. Bolesław Chrobry z "Gry.." byłby idałem faceta nawet w XXI wieku, po prostu facet z jajami - mądry, przewidujący, do tego cwany jak lis, władca, od jakich mogliby się uczyć współcześni. Rewelacyjna konstrukcja postaci, książka poprzedzona była dokładnymi studiami historii, to kolejny doskonały tytuł spod pióra Cherezińskiej, który przeczytać warto!

Dodaj komentarz

Dodaj recenzję