Historia języka niemieckiego (ebook) –	Norbert  Morciniec

E-book

Historia języka niemieckiego

Pobierz bezpłatny fragment:

EPUBMOBI

Opis ebooka

„Historia języka niemieckiego” Norberta Morcinca to książka dająca przegląd dziejów języka niemieckiego od czasów pojawienia się pierwszych tekstów staroniemieckich aż po czasy współczesne. Prezentacja zawiera rozdziały o języku niemieckim wśród innych języków germańskich oraz o przyczynach zmian językowych. Rozdziały poświęcone poszczególnym etapom rozwoju języka poprzedzone zostały krótkim omówieniem dziejów polityczno-społecznych epoki, bez których trudno byłoby w pełni zrozumieć zjawiska i przemiany zachodzące w języku. Wybory tekstów dołączone do każdego z głównych rozdziałów mają unaocznić czytelnikowi charakter i stan rozwoju języka w poszczególnych okresach. Książkę zamyka rozdział o tendencjach rozwojowych współczesnego języka niemieckiego. Chociaż pozycja ta zaadresowana jest głównie do studentów, to skorzystać z niej mogą również wszyscy zainteresowani dziejami języka naszego zachodniego sąsiada.

Szczegóły

Język ebooka

polski

Liczba stron wydania papierowego

265

Format ebooka

Ebook w formatach: EPUB, MOBI

Rozmiary plików

16.10 MB (MOBI), 7.73 MB (EPUB)

Typ zabezpieczenia

znak wodny

Warunki dostępu

nielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione

Wymagania sprzętowe

aby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące któryś z wymienionych formatów: EPUB, MOBI

Opinie

Anonimowy czytelnik

05.02.2016, 14:21

Książka pomyślana jako podręcznik akademicki daje przegląd dziejów języka niemieckiego od czasów pojawienia się pierwszych tekstów staroniemieckich (ok. roku 750) aż po czasy współczesne. Przegląd poprzedzony został rozdziałami o języku niemieckim wśród innych języków germańskich oraz o przyczynach zmian językowych. Z myślą o czytelnikach, którzy nie znają dobrze historii Niemiec, rozdziały poświęcone poszczególnym etapom rozwoju ję-zyka poprzedzone zostały krótkim omówieniem dziejów polityczno-społecznych epoki, bez których trudno byłoby w pełni zrozumieć zjawiska i przemiany zachodzące w języku. Wybory tekstów dołączone do każdego z głównych rozdziałów mają unaocznić czytelnikowi charakter i stan rozwoju języka w poszczególnych okresach. Książkę zamyka rozdział o tendencjach rozwojowych współczesnego języka niemieckiego. Chociaż książka zaadresowana jest głównie do studentów, to skorzystać z niej mogą również wszyscy zainteresowani dziejami języka naszego zachodniego sąsiada.