Wicher wojny. Nowa historia drugiej wojny światowej (ebook) –	Andrew RobertsPromocja

Wicher wojny. Nowa historia drugiej wojny światowej

Ocena czytelników:

8,5 (76 ocen) zawiera oceny z Lubimy Czytać

Pobierz bezpłatny fragment:

EPUBMOBI

Zobacz pozostałe książki w promocjach:

Opis publikacji

"Książka przedstawiająca z nowej perspektywy wydarzenia rozgrywające się na frontach drugiej wojny światowej. Andrew Roberts, stara się odpowiedzieć na najważniejsze pytanie: dlaczego Trzecia Rzesza przegrała wojnę? Czy niemieccy generałowie, którzy po wojnie oskarżali Hitlera o wszystkie klęski, mieli rację, czy też zrzucali winę za swoje błędy na człowieka, który nie mógł się już bronić? Czy przy innym systemie podejmowania decyzji i innej strategii militarnej państwa Osi wygrałyby wojnę? Zbierając materiały, autor zwiedził wiele pól bitewnych i miejsc, gdzie rozgrywały się przełomowe wydarzenia drugiej wojny.

„Na każdej stronie znajdziemy celne komentarze, znakomicie uporządkowane fakty, barwne szczegóły. Pasjonująca lektura”.
Paul Johnson, „The Spectator”

Ebook nie zawiera zdjęć z tradycyjnego książkowego wydania."

Informacje szczegółowe

Język publikacji

polski

Typ produktu

E-book w formatach: EPUB, MOBI

Rozmiary plików

1.89 MB (MOBI), 2.19 MB (EPUB)

Typ zabezpieczenia

znak wodny

Warunki dostępu

nielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione

Wymagania sprzętowe

aby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące któryś z wymienionych formatów: EPUB, MOBI

Opinie czytelników:

Dodaj komentarz

Anonimowy czytelnik

03.05.2015, 13:24

„Może być, ale z zastrzeżeniami.”

Mam mieszane uczucia. Z jednej strony sprawnie (i lekko) napisane kompendium wiedzy. Z drugiej genialny Żukow, słabe i przestarzałe sowieckie czołgi i samoloty (Barbarossa) - oraz wspominany przez wielu recenzentów nie najlepiej opisany wrzesień. Straty 1500 zabitych raz są uważane za wielkie a raz niewielkie... Gdyby nie wzmianka o "Private Ryan" to czułbym się jak w latach sześćdziesiątych. Mimo to doczytałem do końca bez zażenowania. Generalnie - fakty - TAK, analizy - niekoniecznie. Reklamowanego "Nowego spojrzenia" zdecydowanie brak. Mimo to warto.

Anonimowy czytelnik

03.05.2015, 13:24

„Może być, ale z zastrzeżeniami.”

Mam mieszane uczucia. Z jednej strony sprawnie (i lekko) napisane kompendium wiedzy. Z drugiej genialny Żukow, słabe i przestarzałe sowieckie czołgi i samoloty(Barbarossa) oraz wspominana przez wielu recenzentów nie najlepiej opisany wrzesień. Straty 1500 zabitych raz są wielkie a raz niewielkie... Gdyby nie wzmianka o "Private Ryan" to czułbym się jak w latach sześćdziesiątych. Mimo to doczytałem do końca bez zażenowania. Generalnie - fakty - TAK, analizy - niekoniecznie. Reklamowanego "Nowego spojrzenia" zdecydowanie brak. Mimo to warto.

Dodaj recenzję