PROMOCJA
Historia Polityczna Polski 1989-2012 (ebook) –	Antoni Dudek

ebook Historia Polityczna Polski 1989-2012

Autor:

Wydawnictwo: Znak

Format: EPUB, MOBI

Ocena czytelników

7,6
(66 ocen)zawiera oceny z Lubimy Czytać

Zaloguj się, by ocenić:

0
Twoja cena:

Zobacz pozostałe książki w promocjach:

"Cztery prezydentury, osiem kadencji parlamentu. Wydarzenia rozciągające się od rozmów Okrągłego Stołu, aż do katastrofy smoleńskiej i drugiej kadencji Donalda Tuska. Historia polityczna Polski 1989–2012 to najbardziej aktualny i fachowy bilans dziejów III Rzeczpospolitej. Antoni Dudek – jeden z najlepszych polskich historyków i politologów – podejmuje rzetelną próbę ukazania współczesnej sytuacji politycznej. Śledzi losy liderów partyjnych i kierowanych przez nich ugrupowań. Rzuca światło na działania poszczególnych rządów oraz kontrowersje otaczające kolejne prezydentury: Lecha Wałęsy, Aleksandra Kwaśniewskiego, Lecha Kaczyńskiego i Bronisława Komorowskiego. Przypomina najważniejsze konflikty ostatniego dwudziestolecia i mierzy się z najbardziej aktualnymi problemami. Pisze przystępnie i rzetelnie. Przede wszystkim zaś stara się uczciwie szukać prawdy."

Język publikacjipolski
Typ produktuE-book w formatach: EPUB, MOBI
Rozmiary plików 11.52 MB (MOBI), 5.73 MB (EPUB)
Typ zabezpieczeniaznak wodny
Warunki dostępunielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione
Wymagania sprzętoweaby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące któryś z wymienionych formatów: EPUB, MOBI.

Wyświetlane oceny zawierają oceny
z Lubimy Czytać

Anonimowy czytelnik

23.06.2013, 10:23

„”

Trochę mdła ta książka.
Styl raczej podręcznikowy bez żadnego wgłębiania się w niuanse. W książce nie ma nic zaskakującego dla kogoś, kto wystarczy, że tylko śledzi bieżące wydarzenia nie mówiąc już o tych którzy interesują się głębiej najnowszą historią. Obrazem tego niech będzie, moim zdaniem zbyt częste i bezkrytyczne , cytowanie jako źródeł bieżącej prasy i to niezbyt zróżnicowanej. Nie towarzyszy temu żadna (lub prawie żadna) próba analizy prawdziwości tych cytowań czy też przedstawienia innego, odmiennego zdania. Biorą pod uwagę autora liczyłem też na znacznie więcej informacji z materiałów źródłowych, które nie są powszechnie znane i publikowane przy każdej nadającej się okazji związanej z danym wydarzeniem. Mówiąc krótko brak dociekliwości i stawiania pytań, nawet gdyby nie można było na nie jednoznacznie odpowiedzieć, ale które wzbudziłyby w czytelniku ciekawość i chęć do dalszych poszukiwań. Raczej jest to takie kalendarium z powtórzeniem/przypomnieniem obiegowo-oficjalnych opinii i interpretacji wydarzeń popartych statystyką GUS-u i badań OBOP-u.