Historia XIX w. Przeobrażenie świata (ebook) –	Jürgen Osterhammel

Historia XIX w. Przeobrażenie świata

Ocena czytelników:

6,6 (22 oceny) zawiera oceny z Lubimy Czytać

Pobierz bezpłatny fragment:

EPUBMOBI

Opis publikacji

Na kartach tej książki rewolucje, wojny napoleońskie, PaxBritannica, Dziki Zachód czy dominacja i arogancja Europy ukazane są z niezwykłą mocą i plastycznością. Autor z pasją opisuje osiągnięcia epoki industrializacji: maszynowe przyspieszenie,ruchy emancypacyjneczy triumfalny pochód filmu, ale też jej upiory: krwawe wojny, 16-godzinny dzień pracy, anarchię w rachubie czasu czy komercyjne wystawianie na widok publiczny „osobliwych” ludzi. Historia XIX wieku. Przeobrażenie świata to nie tylko wybitna praca historyczna, ale przede wszystkim pasjonująca lektura, od której trudno się oderwać. Jürgen Osterhammelto wybitny niemiecki badacz dziejów, znany z bezkompromisowego podejścia do historii. Jego zainteresowania naukowe to kolonializm, historia Eurazji od XVIII wieku i teoria historiografii. Wykładał w London School of Economics oraz na uniwersytetach w Kassel, we Fryburgu, Hagen, Genewie, Konstancji. W 2010 roku zdobył Gottfried Wilhelm Leibniz Prize. „Jedna z najważniejszych historycznych książek ostatnich dekad, wielkie osiągnięcie.” (Die Zeit)

Informacje szczegółowe

Język publikacji

polski

Liczba stron wydania papierowego

1232

Typ produktu

E-book w formatach: EPUB, MOBI

Rozmiary plików

17.56 MB (MOBI), 4.79 MB (EPUB)

Typ zabezpieczenia

znak wodny

Warunki dostępu

nielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione

Wymagania sprzętowe

aby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące któryś z wymienionych formatów: EPUB, MOBI

Opinie czytelników:

Kopeć Krzysztof

Kopeć Krzysztof

18.10.2015, 15:18

Bez wątpienia zaawansowana analiza zjawisk politycznych, gospodarczych jak i tych które wpływały na środowisko naturalne. Dla osób zainteresowanych historią ten ebook będzię na pewno inspiryjuącym źródłem wiedzy. Jednocześnie jego czytelnicy będą musieli sobie poradzić z dwoma bardzo poważnymi problemami.

Po pierwsze książka jest na początku napisana strasznie, przez pierwsze kilkaset stron ogromnie razi naukowy żargon. Sprawia on, że dla osoby postronnej, tylko zainteresowanej tematyką i nie zajmującą się nią zawodowo, lektura jest niezmiernie uciążliwa. Autor bardzo wyraźnie nie umiał na początku przelewać myśli na papier, z czasem na szczęście nabrał pewnej wprawy. Nie jest to klasa Richarda Pipes'a którego książki dotyczące Rosji są zarówno wspaniałymi kopalniami wiedzi, jak i przyjemną lekturą w ogóle.
Tak więc w sumie trochę szkoda, że autor wcześniej nie nabrał wprawy...

Drugi problem jest natury technicznej. Wydanie cyfrowe tak naprawdę nie zostało w wydawnictwie (lub firmie tym się zajmującej) sformatowane. Wybrana czcionka prezentuje się może dobrze na papierze, jednak na czytniku lepsza by była grubsza. Z jej zmianą jest problem - po prostu w niektórych akapitach została ona ustawiona na stale, a w niektórych wyświetlana jest ta, którą ustawi się w czytniku. Jeszcze inna jest zaś używana w terminach zapisanych kursywą...
W przypadku Pocketbooka (mam model 626) często pojawia się również problem z odnośnikami sprawiający, że tekst do końca strony jest podkreślony.
Powyższe problemy pojawiają się przy czytaniu pliku epub.

Dodaj komentarz

Dodaj recenzję