HITLER. Reportaż biograficzny (ebook) –	John Toland

ebook HITLER. Reportaż biograficzny

Autor:

Wydawnictwo: Albatros A. Kuryłowicz

Format: EPUB, MOBI

Ocena czytelników

8,3
(54 oceny)zawiera oceny z Lubimy Czytać

Zaloguj się, by ocenić:

0
Twoja cena:

Intrygująca, po mistrzowsku napisana, kompletna biografia Adolfa Hitlera, przywódcy III Rzeszy. W tej obszernie udokumentowanej, opartej na wieloletnich badaniach książce John Toland, zdobywca Nagrody Pulitzera, pomaga zrozumieć fenomen Adolfa Hitlera jako człowieka, jednocześnie wyznaczając nowe standardy biografiom postaci historycznych, na tle których należy oceniać inne prace poświęcone przywódcy III Rzeszy. Niezwykle odkrywcza... Bardzo szczegółowa... Zadziwiająco absorbująca... Należy ją uznać za jeden z najbardziej kompletnych wizerunków Hitlera The New York Times Zło ma nie tylko swoją banalną stronę, istnieje też coś takiego jak urok zła John Toland   Obowiązkowa lektura dla każdego, kto chce wiedzieć więcej o Hitlerze i II wojnie światowej. Wolna od nużących analiz historycznych i ocen. Oparta na dokumentach źródłowych, nieopublikowanych wspomnieniachi wywiadach z 250 osobami, w tym z ludźmi z najbliższego otoczenia Führera, których Toland skłonił do przerwania milczenia... Czyta się ją jednym tchem.  NEWSWEEK     Kim był człowiek, który przesądził o losach Europy XX wieku?   Szaleniec odpowiedzialny za śmierć milionów ludzi, architekt fabryk śmierci Marzący o potędze niespełniony artysta, wielbiciel Wagnera i powieści Karola Maya Wytrawny polityk i kłamca Mężczyzna, z którego powodu co najmniej trzy kobiety targnęły się na swoje życie Charyzmatyczny przywódca, za którym podążył niemal cały naród Największy geniusz zła w historii     CZYTAJĄC O KULISACH WYDARZEŃ POPRZEDZAJĄCYCH II WOJNĘ ŚWIATOWĄ, TRUDNO USTRZEC SIĘ PRZED PORÓWNANIAMI ZE WSPÓŁCZESNOŚCIĄ.

Język publikacjipolski
Typ produktuE-book w formatach: EPUB, MOBI
Rozmiary plików 33.88 MB (MOBI), 6.97 MB (EPUB)
Typ zabezpieczeniaznak wodny
Warunki dostępunielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione
Wymagania sprzętoweaby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące któryś z wymienionych formatów: EPUB, MOBI.

Wyświetlane oceny zawierają oceny
z Lubimy Czytać

Agnieszka

23.10.2014, 12:32

„Fenomenalnie opowiedziana historia największego "geniusza zła"”

Świetna lekttura dla zainteresowanych historią II wojny światowej. John Toland, posługując się formą reportażu po mistrzowsku opisał historię dojścia Hitlera do władzy i jego "magnetyzującą" osobowość, dzięki której miliony zwolenników poszło za nim. Czyta się jak powieść, ale wszystkie fakty są tu udokumentowane. Nie ma tu taniego molarizatorstwa, każdy czytelnik sam wyrabia sobie opinię na temat działań, ideologii i charakteru Hitlera. Cena bardzo wysoka, ale książka jest jej warta.