Humphrey Bogart. Twardziel bez broni (ebook) –	Stefan Kanfer

ebook Humphrey Bogart. Twardziel bez broni

Autor:

Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie

Format: EPUB, MOBI

Ocena czytelników

6,6
(31 ocen)zawiera oceny z Lubimy Czytać

Zaloguj się, by ocenić:

0
Twoja cena:

Humphrey Bogart (1899-1957) – aktor wszech czasów, charyzmatyczna ikona kina, gwiazda filmu noir. Do show-biznesu trafił przypadkiem i pracował w nim niemal dwadzieścia lat, zanim stał się gwiazdą. Ze swoim nietypowym wyglądem i zauważalną wadą wymowy z „kompletnego amatora bez krzty talentu” zmienił się w odtwórcę największych ról, jakie kiedykolwiek zarejestrowano na celuloidowej taśmie. Dziś nie sposób wyobrazić sobie historii kina bez Bogarta.

W barwnej, a zarazem skrupulatnej biografii Kanfer skupia się nie tylko na karierze swojego bohatera. Rzuca też światło na prywatne życie aktora, roztaczając przed czytelnikiem obraz jednego z najpiękniejszych hollywoodzkich małżeństw – Humphreya z cudowną Lauren Bacall.

Początki Hollywood i wielkich studiów filmowych, kulisy największych kreacji Bogarta, wreszcie prawdziwy fenomen jego swoistego „życia po życiu” to tylko niektóre atuty tej nietuzinkowej biografii.

Książka objęta patronatem Programu 1 PR, Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej oraz miesięcznika SUKCES.

Język publikacjipolski
Typ produktuE-book w formatach: EPUB, MOBI
Rozmiary plików 9.38 MB (MOBI), 8.25 MB (EPUB)
Typ zabezpieczeniaznak wodny
Warunki dostępunielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione
Wymagania sprzętoweaby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące któryś z wymienionych formatów: EPUB, MOBI.

Wyświetlane oceny zawierają oceny
z Lubimy Czytać