I góry odpowiedziały echem (ebook) –	Khaled Hosseini

E-book

I góry odpowiedziały echem

Pobierz bezpłatny fragment:

EPUBMOBI

Opis publikacji

"Trzypokoleniowa saga rodzinna, dla której panorama historyczna – tragiczne dzieje Afganistanu na przestrzeni ostatnich 60 lat – stanowi tylko tło dla uniwersalnej opowieści o ludzkich losach i więzach rodzinnych. Miłość przeplata się tu ze zdradą, poświęcenie z wyborem lepszego zła, a „okrucieństwo i dobroć to odcienie tego samego koloru”. Afganistan, rok 1952. Abdullah i jego siostra Pari mieszkają wraz z ojcem i macochą w ubogiej wiosce Szadbagh. Ledwie wiążą koniec z końcem; ojciec, człowiek zamknięty w sobie, z twarzą pobrużdżoną zmęczeniem, nieustannie poszukuje pracy, której znalezienie graniczy z cudem. Szczególnie ciężkie dla rodziny są zimy, kiedy Szadbagh znika pod śniegiem. Dziesięcioletni Abdullah darzy trzyletnią, niezwykle pogodną Pari wielką, bezwarunkową miłością; opiekuje się dziewczynką w zastępstwie nieżyjącej matki i ojca, który nie poczuwa się do przejęcia jej obowiązków. Aby zdobyć dla siostry skarb – piękne pawie piórko – Abdullah odda jedyną parę butów. Rodzeństwo nie rozstaje się nawet w nocy, śpiąc wtulone w siebie na jednym posłaniu. Pewnego dnia wszystko się zmienia. Podróż z ojcem do Kabulu stanie się dla Pari i Abdullaha początkiem rozstania, które odciśnie piętno na ich przyszłym życiu. Pari nie zachowa wspomnień o swoim dzieciństwie. Adoptowana przez zamożne małżeństwo Wahdatich, wyjedzie z przybraną matką do Paryża. Żyjąc tam, nigdy nie uwolni się od poczucia, że kogoś lub czegoś jej brakuje. Abdullah, dla którego siostra była całym światem, wiele lat poźniej, mieszkając już w Kalifornii, nazwie jej imieniem swoją córkę. Los okaże się łaskawy – da obojgu ostatnią szansę, by się jeszcze kiedyś spotkać... Khaled Hosseini to najprawdopodobniej najpopularniejszy pisarz na świecie pochodzący z Afganistanu. Dwie dotychczas napisane przez niego powieści ukazały się w 70 krajach, gdzie sprzedaż przekroczyła ponad 38 milionów egzemplarzy. „Chłopiec z latawcem” i „Tysiąc wspaniałych słońc”, bo o nich mowa, przez wiele tygodni pozostawały na liście bestsellerów New York Timesa („Chłopiec z latawcem” ponad 100 tygodni, „Tysiąc wspaniałych słońc” – ponad rok, w tym 15 tygodni na pierwszym miejscu) oraz na listach na całym świecie. Wszystko wskazuje na to, że to samo czeka najnowszą powieść autora – „I góry odpowiedziały echem”, która jest uważana za majstersztyk. "

Informacje szczegółowe

Język publikacji

polski

Typ produktu

E-book w formatach: EPUB, MOBI

Rozmiary plików

1.11 MB (MOBI), 1.71 MB (EPUB)

Typ zabezpieczenia

znak wodny

Warunki dostępu

nielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione

Wymagania sprzętowe

aby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące któryś z wymienionych formatów: EPUB, MOBI

Opinie czytelników:

Dodaj komentarz

Agusiek

Agusiek W

13.06.2014, 14:40

„Przejmująca, aczkolwiek przegadana historia - nie takiego Hosseini'ego kochamy.”

Zdecydowanie nie jest to jedna z tych książek, za które kocha się Hosseini'ego. Po cudownych "Tysiącu wspaniałych słońcu" i "Chłopcu z latawcem" spodziewałam się podobnego przekazu emocjonalnego, tematyki i całej tej magii, którą czaruje tylko ten autor. Tutaj niestety tego wszystkiego zabrakło. Początek zapowiadał doskonała fabułę, przejmującą historię, można było na 100% oczekiwać mocnego rozwiązania i tego czegoś, co pozostaje w czytelniku na zawsze. Jednak już wcześniej niż w połowie można się zorientować, że ta powieść to inna bajka. Pojawia się dużo wątków pobocznych, nadmiernie rozbudowanych i nic nie wnoszących do całości. Główny wątek przez te poboczne traci na znaczeniu, jest opowiedziany jakby od niechcenia. Oczywiście można doszukiwać się tu nawiązań i metafor do lęku przed samotnością, potrzebą przynależności i bycia członkiem jakiejś społeczności, czy rodziny... Pytanie po co? Nic w tej powieści nie jest na tyle wyraziste, by nasuwać głębsze przemyślenia, historia opowiedziana jedna za drugą, tak na siłę. Zdecydowanie niezbyt dobra pozycja autora. Czekam na powrót do formy.

Dodaj recenzję