Jerozolima. Biografia (ebook) –	Simon Sebag Montefiore

ebook Jerozolima. Biografia

Autor:

Wydawnictwo: Magnum

Format: EPUB, MOBI

Ocena czytelników

8,6
(178 ocen)zawiera oceny z Lubimy Czytać

Zaloguj się, by ocenić:

0
Twoja cena:

Pasjonująca opowieść o Jerozolimie na tle wojen, powstań i losów jej królów, cesarzy, zdobywców oraz proroków, świętych, pisarzy, poetów, którzy tworzyli, burzyli, odbudowywali i spisywali dzieje Świętego Miasta. Od króla Dawida, Salomona, Heroda do Ariela Szarona; od Abrahama do Jezusa i Mahometa; od Józefa Flawiusza do Amosa Oza; od narodzin judaizmu, chrześcijaństwa i islamu do konfliktu izraelsko-palestyńskiego. Wykorzystując nieznane wcześniej archiwalia, najnowsze badania naukowe oraz dokumenty swojej rodziny i własne wspomnienia, Simon Sebag Montefiore stworzył wspaniałą epopeję trzech tysięcy lat wiary, fanatyzmu, zbrodni i współistnienia. Powstała wielka, intrygująca historia Jerozolimy i całego Bliskiego Wschodu.   Ebook nie zawiera zdjęć z tradycyjnego książkowego wydania.

Język publikacjipolski
Typ produktuE-book w formatach: EPUB, MOBI
Rozmiary plików 5.88 MB (MOBI), 1.91 MB (EPUB)
Typ zabezpieczeniaznak wodny
Warunki dostępunielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione
Wymagania sprzętoweaby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące któryś z wymienionych formatów: EPUB, MOBI.

Wyświetlane oceny zawierają oceny
z Lubimy Czytać

Dariusz Wójtowicz

Dariusz Wójtowicz

02.12.2014, 21:00

„Nierówna. Pierwsza połowa dobra czwórka. Reszta słabo.”

Pierwsza połowa książki interesująca. Reszta, dotycząca bardziej współczesnych czasów, zbyt nacechowana indoktrynalnym, prosyjonistycznym tresowaniem czytelnika. Dość dokuczliwy brak obiektywizmu - dla przykładu gdy mowa o nawracaniu Żydów na chrześcijaństwo jest to zawsze „haniebne”, przy konwersjach na judaizm jest to „wtapiane się” i „naturalny proces”.