Jurassic Park. Park Jurajski (ebook) –	Michael Crichton

ebook Jurassic Park. Park Jurajski

Autor:

Wydawnictwo: Dream Music

Format: EPUB, MOBI

Ocena czytelników

7,4
(1290 ocen)zawiera oceny z Lubimy Czytać

Zaloguj się, by ocenić:

0
Twoja cena:

Na niewielkiej wyspie Nublar w pobliżu Kostaryki powstaje Park Jurajski. Jego największą atrakcją są żywe dinozaury, które zostały sklonowane z DNA pobranego ze skamieniałych insektów. Stworzony przez człowieka ekosystem wymyka się spod kontroli. Wbrew woli twórców dinozaury wydostają się na wolność i polują na inne stworzenia oraz na… ludzi. Zaczyna się walka o przetrwanie! Stań oko w oko z naturą w najdzikszej postaci, odkryj niesamowity Park Jurajski.

Język publikacjipolski
Typ produktuE-book w formatach: EPUB, MOBI
Rozmiary plików 6.23 MB (MOBI), 2.51 MB (EPUB)
Typ zabezpieczeniaznak wodny
Warunki dostępunielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione
Wymagania sprzętoweaby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące któryś z wymienionych formatów: EPUB, MOBI.

Wyświetlane oceny zawierają oceny
z Lubimy Czytać

Piotr Boruta

14.07.2015, 15:09

To obowiązkowa pozycja dla każdego. Pamiętam jak lata temu po premierze książki kupiłem ją - przeczytałem w jedno popołudnie. Czyta się rewelacyjnie, już po pierwszych linijkach tekstu czujesz się jakbyś był na wyspie...

Tomasz Krym

Tomasz Krym

04.07.2015, 22:00

Do pewnego momentu trzyma jak dobry thriller ( chyba, że ktoś zna filmy, wtedy trzyma nieco słabiej ), potem typowa książka przygodowa na wakacje. Niestety, masa błędów, literówek, dziwnych przeniesień wyrazów. Trochę to razi w oczy.

Stacja Książka

29.08.2016, 23:47

„Dinozaury nie są miłe”

Paleontolog Alan Grant od wielu lat zajmuje się wykopaliskami. Mężczyzna wraz ze swoją asystentką Elli pracują odkrywając szkielety dinozaurów. Naukowiec jest światowej klasy ekspertem w swojej dziedzinie. Pewnego dnia otrzymuje zlecenie pracy w parku rozrywki od miliardera, którego od dłuższego czasu interesują te ogromne, prehistoryczne zwierzęta. Początkowo Alan nie chce przyjąć propozycji, ale gdy dowiaduje się, że jego wynagrodzenie ma być tak duże, że mogłoby sfinansować dwa lata prac na wykopaliskach, decyduje się na ofertę. Nawet w największych marzeniach nie przyszłoby mu do głowy, że będzie miał okazję zobaczyć żywe dinozaury. Park Jurajski kryje nie tylko tajemnice, ale też ogromne niebezpieczeństwo!

Czytając „Park Jurajski” nie można odmówić Michaelowi Crichtonowi wyobraźni. Zbudował on niesamowity świat dinozaurów we współczesnym świecie. Zaplanował w jaki sposób dinozaury mogłyby być odtworzone, co mogły jeść, jak się zachowywać, jak mogłyby być strzeżone i, co najważniejsze, jakie zagrożenie z tego wszystkiego by płynęło. Niestety muszę jednak przyznać, że mimo całkiem dobrze wykreowanego świata prehistorycznych stworzeń i nawet mimo tego, że film „Park Jurajski” szalenie mi się podobał, to książka nie przypadła mi do gustu.

Autor nie zadbał o porządną charakterystykę postaci, a to, co często podkreślam, jest dla mnie bardzo istotne. Zarówno główny bohater Alan Grant jak i towarzyszące mu dzieci byli nijacy i niemal wyprani z osobowości. No może poza małą Lex, która doprowadzała mnie do szału. Ze wszystkich stron atakują dinozaury, życie ludzi przebywających w Parku Jurajskim jest zagrożone, a ona ciągle marudzi, że jest głodna, bolą ją nogi i ma ochotę na lody. Będąc na miejscu profesora Granta rzuciłabym ją na pożarcie pierwszemu lepszemu dinozaurowi.

Po całość recenzji zapraszam na bloga http://stacjaksiazka.pl/recenzje/park-jurajski-michael-crichton/