Każdego dnia (ebook) –	David LevithanPromocja

E-book

Każdego dnia

Pobierz bezpłatny fragment:

EPUBMOBI

Opis publikacji

Każdego dnia szesnastoletni A budzi się - bez uprzedzenia - w innym ciele i w innym miejscu. Pogodził sie ze swoim wyjątkowym losem, ustalił nawet zasady, których stara się przestrzegać: Nie angażować się. Nie rzucać się w oczy. Nie mieszać w cudzym życiu. Aż do pewnego poranka, kiedy A budzi się w ciele Justina i poznaje jego dziewczynę, Rhiannon. Od tego momentu przestają obowiązywać wszelkie zasady, bowiem A wreszcie znalazł kogoś, z kim chce być – codziennie, bez wyjątku.

Informacje szczegółowe

Język publikacji

polski

Typ produktu

E-book w formatach: EPUB, MOBI

Rozmiary plików

1.45 MB (MOBI), 1.36 MB (EPUB)

Typ zabezpieczenia

znak wodny

Warunki dostępu

nielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione

Wymagania sprzętowe

aby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące któryś z wymienionych formatów: EPUB, MOBI

Opinie czytelników:

Dodaj komentarz

Anonimowy czytelnik

10.12.2015, 14:48

„Dająca do myślenia :)”

Kiedy zaczynasz czytać książkę, nie wiesz, co w niej zastaniesz. Jesteś nieświadomy. Nie wiesz, czy będzie nudna, dobra, porywająca, czy beznadziejna. Twoje myśl są jak pusta kartka, która strona po stronie zapełnia się przez towarzyszące przy czytaniu uczucia. Ja również nie spodziewałam się tego, co zastałam w „Każdego dnia” Davida Levithana.

Szesnastoletni A każdego dnia budzi się w innym ciele innej osoby. Jest w nim gościem tylko na jeden dzień, aby o północy znowu zamienić się ciałem z innym człowiekiem. A nigdy nie mieszał się w życie zamieszkiwanej przez niego osoby. Nie angażował się. Nie odznaczał się. Unikał bycia zauważonym. Wszystko zmieniło się jednak diametralnie, kiedy poznał pewną dziewczynę. Każdy rozdział odkrywa przed nami inną opowieść, która pozornie nieistotna może gwałtownie zmienić dzień nastoletniego A.

„Dobroć wiążę się z tym, kim jesteś, a miłe obejście – z tym, jak chcesz wypaść w oczach innych.”

Skłamałabym pisząc, że fabuła należy do najoryginalniejszych, ale prawdą byłoby też to, że historia zasługuje na brawa. Sam pomysł jest dość często spotykany w filmach i powieściach fantasy. Z drugiej strony myślę jednak, że tak właśnie miało być, że nie historia, ale całe tło miało wpływać na ogólny zachwyt nad książką.

„Każdego dnia” jest o ludziach. O tym, że wszyscy jesteśmy inni, różnimy się czymś, pochodzimy z różnych środowisk i rodzin. O tym, że na nasze wybory składają się nie tylko przypadki, ale i otoczenie. Możemy poznać tu problemy, postrzeganie innych i spróbować ich zrozumieć. Ta historia bezbłędnie tłumaczy i pokazuje co to znaczy być człowiekiem.

„Przeszliśmy szybko przez przeszłość, napawamy się teraźniejszością, a teraz trąciłem przyszłość i zaczynamy się potykać o własne nogi.”

Dzięki tej książce zrozumiałam, jak ważne jest własne ciało. Kiedy- podobnie jak A- bylibyśmy tylko duchem nie spotkało by nas w życiu nic trwałego, a każda chwila zmieniłaby się na jeszcze bardziej ulotną.”Każdego dnia” pokazuje również, czym jest poświęcenie w miłości i ile jesteśmy w stanie zaakceptować w drugim człowieku.

„Muszę napomnieć siebie, że zwykli ludzie też to czują: pragnienie, by chwila trwała i trwała w nieskończoność. Pragnienie, żeby to wszystko zatrzymać na zawsze.”

Sami bohaterowie są niezwykle godni uwagi. Wspomnę to tylko o A. Jestem pod ogromnym wrażeniem tego, jak został wykreowany. Podobało mi się, że mimo swojego ciężkiego losu pozostał sobą, nie załamał się i pogodził się z tym.

Reasumując książka ujęła mnie nie fabułą, a przemyśleniami jakie u mnie wywołała. Słodko- gorzka, smutno- zabawna, taka jak samo życie. To historia wciągająca, wzruszająca i posiadająca swoisty urok. Dajcie jej szansę, a na pewno się nie zawiedziecie. Szczerze polecam.

Dodaj recenzję