Kiedy jedzenie wymaga odwagi. Dramatyczna walka z anoreksją (ebook) –	Harriet Brown, Elżbieta Smoleńska

E-book

Kiedy jedzenie wymaga odwagi. Dramatyczna walka z anoreksją

Pobierz bezpłatny fragment:

EPUBMOBI

Opis publikacji

Szczera, głęboko poruszająca i niezwykle inspirująca historia rodziny zmagającej się z anoreksją. Opowieść o walce młodej kobiety z chorobą – od najwcześniejszych stadiów aż po wyzdrowienie. Harriet Brown napisała fascynujący, pełen głębokich emocji dziennik o podróży swojej rodziny przez koszmar anoreksji, o półtorarocznej walce swojej córki Kitty z chorobą i o tym, jak to doświadczenie zmieniło całe jej życie. Przedstawia w nim również krytyczne spojrzenie na tradycyjne poglądy na temat „leczenia” anoreksji i opisuje metodę alternatywną, zwaną modelem Maudsley, która skupia się na całej rodzinie i przynosi znacznie lepsze efekty niż dotychczas stosowane terapie. Kiedy jedzenia wymaga odwagi to lektura obowiązkowa zarówno dla profesjonalistów jak i dla zwykłych rodzin, które potrzebują wsparcia i nadziei w walce z tą wyniszczającą chorobą.

Informacje szczegółowe

Język publikacji

polski

Typ produktu

E-book w formatach: EPUB, MOBI

Rozmiary plików

0.46 MB (MOBI), 0.86 MB (EPUB)

Typ zabezpieczenia

znak wodny

Warunki dostępu

nielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione

Wymagania sprzętowe

aby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące któryś z wymienionych formatów: EPUB, MOBI

Opinie czytelników:

Dodaj komentarz

Tomalska Katarzyna

Katarzyna Tomalska

09.08.2012, 17:30

„”

Książek opowiadających o zmaganiach z anoreksją jest wiele, większość z nich pisana jest z perspektywy osoby chorej.
"Kiedy jedzenie wymaga odwagi" Harriet Brown jest pewnym powiewem świeżości w tematyce tego typu, nie mamy tu do czynienia ze zwierzeniami młodej, wyniszczonej przez chorobę dziewczyny, a relacje matki, która stara się wyrwać córkę ze szpon choroby.

Kiedy matka 14-letniej Kitty zdała sobie sprawę ze stanu zdrowia córki było już zdecydowanie za późno na łagodne metody leczenia.
Mimo, że anoreksja jest powszechnie znaną chorobą wyniszczającą organizm i psychikę człowieka, metody leczenia wciąż pozostawiają wiele do życzenia. Chorych izoluje się od otoczenia i rodziny, zamykając w specjalistycznych klinikach. Poczucie opuszczenia i samotności bardzo często powoduje coraz większe zmiany psychiczne co utrudnia walkę z chorobą.
Harriet Brown nie pozwoliła na izolację córki, razem z mężem i młodszą siostrą nastolatki pomagali Kitty w walce z demonami, które zawładnęły jej młodzieńczym umysłem. Ciągła kontrola przy posiłkach, specjalistyczna terapia, częste wizyty kontrolne u pediatry sprawiły, że stan zdrowia nastolatki powoli się poprawiał.
Jednak wygrać z anoreksją wcale nie jest tak łatwo, choroba nie daje się oszukać, bardzo często ukrywa się przyczajona by po jakimś czasie powrócić ze zdwojoną siłą.
Walka o życie Kitty kosztowała Brown'ów wiele siły i wyrzeczeń. Tylko prawdziwa miłość jest w stanie wytrzymać tak wiele i uchronić rodzinę przed powolnym rozpadem.

Harriet Brown napisała swoją książkę z myślą o rodzinach zmagających się z zaburzeniami odżywiania. Zawarła w niej nie tylko własne przeżycia, ale przytoczyła również naukowe opracowania i porady specjalistów.
"Kiedy jedzenie wymaga odwagi" może być odczytywane w kategoriach poradnika jak i pamiętnika.
Książka nie szokuje, autorka powstrzymuje się od podawania suchych faktów dotyczących wagi Kitty i jej wymiarów, co też nie zachęca do niezdrowej rywalizacji i odchudzania.
Anoreksja została przedstawiona tutaj jako niebezpieczna choroba, która wyniszcza całe rodziny, a nie tylko cierpiącego na nią człowieka.

Dodaj recenzję