Kiedy śpisz (ebook) –	Alberto MariniPromocja

E-book

Kiedy śpisz

Pobierz bezpłatny fragment:

EPUBMOBI

Opis publikacji

"Hiszpański thriller o niebezpiecznej obsesji i dążeniu do destrukcji. Przeniesiony na duży ekran przez reżyserów głośnego filmu , Jaume Balaguero’ i Paca Plazę. Cillian, konsjerż w nowojorskim apartamentowcu, jest urodzonym psychopatą. Nie mogąc zaznać w życiu szczęścia, wykorzystuje każdą okazję, by przysporzyć cierpień innym. Wykonywana praca daje mu wiele możliwości. Cilian ma klucze do wszystkich mieszkań w budynku, może więc na rozmaite sposoby dręczyć mieszkańców. Każdego dnia mężczyzna gra sam ze sobą w „rosyjską ruletkę” – staje na krawędzi dachu, zastanawiając się, czy warto przeżyć jeszcze jeden dzień. Kiedy uznaje, iż nadarza się sposobność, by zadać komuś ból, znajduje motywację do życia. Jego przeciwieństwem jest Clara, lokatorka mieszkania 8A. Pełna samoakceptacji, emanuje radością i z uśmiechem przyjmuje wszystko, co przynosi jej los. Jej niespożyta witalność wytrąca Cilliana z równowagi. Dziewczyna staje się jego głównym celem. Konsjerż stosuje najbardziej obrzydliwe sposoby, by zetrzeć uśmiech z twarzy rudowłosej optymistki. Podrzuca jej szczury i karaluchy, naciera ubrania pokrzywą, usypia chloroformem i wykorzystuje seksualnie, podszywa się w internecie pod jej przyjaciółkę. Kiedy kolejne perfidne metody nie dają rezultatu, Cillian postanawia uciec się do brutalnej przemocy..."

Informacje szczegółowe

Język publikacji

polski

Typ produktu

E-book w formatach: EPUB, MOBI

Rozmiary plików

0.58 MB (MOBI), 2.51 MB (EPUB)

Typ zabezpieczenia

znak wodny

Warunki dostępu

nielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione

Wymagania sprzętowe

aby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące któryś z wymienionych formatów: EPUB, MOBI

Opinie czytelników:

Dodaj komentarz

Tomalska Katarzyna

Katarzyna Tomalska

01.12.2012, 12:10

„”

Kiedy po całym, męczącym dniu w pracy wracasz wieczorem do domu marzysz jedynie o tym by wziąć szybki prysznic i odpłynąć w krainę morfeusza. Dom jest Twoją bezpieczną przystanią, miejscem, w którym nikt nie może Cię skrzywdzić. Jednak skąd masz pewność co się z Tobą dzieje gdy zasypiasz? Może pod Twoim łóżkiem czai się niebezpieczny psychopata, którego celem jest starcie z Twojej twarzy uśmiechu i zadanie jak największej ilości upokarzającego cierpienia?

Cillian co rano gra w rosyjską ruletkę, stając na brzegu dachu zastanawia się nad powodami dla których warto żyć. Pracuje w nowojorskim apartamentowcu jako konsjerż, sprawia wrażenie miłego, cierpliwego, lekko niedorozwiniętego mężczyzny. Jak to zazwyczaj bywa w takich przypadkach pozory bardzo często mylą, na pierwszy rzut oka z pewnością nikt nie domyśliłby się co siedzi w głowie tak niepozornego faceta.
Cillian natomiast odnajduje przyjemność w zadawaniu cierpienia innym. Jako główny cel obrał sobie Clarę, młodą, śliczną, zawsze uśmiechniętą dziewczynę, aktualnie najważniejszy powód by nie skakać z dachu.
Co może zrobić mężczyzna mający w posiadaniu wszystkie klucze do mieszkań w budynku?
Co noc czeka skryty pod łóżkiem Clary, jest cichym świadkiem jej wieczornych rytuałów, rozmów z ukochanym i kolacji. By spotęgować moc snu dziewczyny podaje jej chloroform, którego długotrwałe stosowanie powoduje nieodwracalne uszczerbki na zdrowiu. W chwili gdy narkotyk zaczyna działać, a dziewczyna zapada w twardy sen, staje się potworem spełniającym wszystkie swoje zachcianki.
Jak daleko może posunąć się psychopata chcący spełnić swoje żądze? Co musi zrobić by Clara przestała się uśmiechać?

Lektura wbija w fotel. Z każdą następną stroną napięcie wzrasta coraz bardziej, czytając zastanawiamy się jak daleko posunie się Cillian, co jeszcze wymyśli by zadać cierpienie sympatycznej lokatorce mieszkania 8A. Początkowe poczynania mężczyzny wydają się niewinną zabawą niedojrzałego nastolatka, takie przekomarzanie z rówieśnicą, z czasem, gdy lepiej poznajemy naturę Cilliana, przybierają zupełnie inny obraz, zaczynają przerażać. Boimy się o Clarę, jest nam jej żal i chcielibyśmy jej pomóc ostrzegając przed niebezpiecznym mężczyzną.

W ciekawy sposób został przedstawiony motyw funkcjonowania umysłu psychopaty. Część historii poznajemy z perspektywy Cilliana, siedzimy w jego głowie, jesteśmy świadkami rodzących się myśli i planów, towarzyszymy mu w trakcie podróży w krainę wspomnień, obserwujemy jak zaczęła się jego obsesja bólem.

Książka wzbudza mieszane uczucia, zachwyca i gorszy jednocześnie, chce się ją czytać i rzucić jak najdalej w kąt by nie wiedzieć co działo się z biedną dziewczyną, nie chcemy być świadkami jej cierpienia, jednocześnie jesteśmy ciekawi jak daleko posunie się Cillian i co jeszcze zdoła wymyślić jego chory umysł.

Książka została przeniesiona na duży ekran przez reżyserów głośnego filmu Jaume Balagueró i Paca Plazę.

Dodaj recenzję