Kim jest ta dziewczyna? (ebook) –	Mhairi McFarlanePromocja

Kim jest ta dziewczyna?

Ocena czytelników:

6,9 (15 ocen) zawiera oceny z Lubimy Czytać

Zobacz pozostałe książki w promocjach:

Opis publikacji

Gdy Edie zostaje przyłapana w kompromitującej sytuacji z panem młodym na jego własnym weselu, wybucha skandal. Powszechne oburzenie przenosi się do sieci, a przez profile społecznościowe Edie przetacza się fala hejtu. Nazwana złodziejką mężów i skazana na towarzyski ostracyzm, pragnie zapaść się pod ziemię. Ponieważ atmosfera w biurze jest gęsta od plotek i komentarzy, szef wysyła ją do Nottingham na coś w rodzaju przymusowego urlopu, gdzie jako ghostwriterka ma napisać autobiografię wschodzącej gwiazdy filmowej, Elliota Owena. Idealny plan? Niekoniecznie... Hejt wciąż boli, współpraca z Elliotem od początku układa się fatalnie, a życie pod jednym dachem z ojcem i wiecznie niezadowoloną młodszą siostrą staje się źródłem kolejnych frustracji. Gdy wydaje się, że cały świat sprzysiągł się przeciw niej, Edie musi udowodnić sobie i innym, że wie, kim jest, i potrafi żyć po swojemu.

Informacje szczegółowe

Język publikacji

polski

Typ produktu

E-book w formatach: EPUB, MOBI

Rozmiary plików

1.63 MB (MOBI), 0.75 MB (EPUB)

Typ zabezpieczenia

znak wodny

Warunki dostępu

nielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione

Wymagania sprzętowe

aby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące któryś z wymienionych formatów: EPUB, MOBI

Opinie czytelników:

Dodaj komentarz

Katarzyna Wojtanowska

26.10.2016, 11:58

„Zdecydowanie niebanalna”

Ta książka jest zdecydowanie niebanalna. I choć cała opisana w niej historia nie jest ani mrożąca krew w żyłach, ani nie gwarantuje mocnych porywów namiętności, ani też nie jest wybitnie ponadczasowa, ja nie mogłam się od niej oderwać ani na chwilę.

Edie po Okropnej Ślubnej Katastrofie - kiedy to zostaje przyłapana przez Panią Młodą na całowaniu sią z Panem Młodym, nie może pokazać się w swojej pracy - wszak wszyscy głowni bohaterowie skandalu pracują w jednej firmie. Szef postanawia więc powierzyć jej zadanie specjalne. Ma udać się do Nottingham - swojego rodzinnego miasta i tam napisać biografię znanego aktora jako jego ghostwriter.

Jednak jej koszmar tak łatwo nie daje o sobie zapomnieć - prześladowanie na Facebooku, Instagramie i Twitterze zmusza ją do całkowitego odcięcia się od mediów społecznościowych. A najgorsze jeszcze ciągle przed nią.

Najbardziej podobało mi się w tej książce, że nie ma w niej utartych schematów. Przyjaciel gej nie jest jedyną osobą godną zaufania. Surowy szef nie jest bezdusznym chamem, a hollywoodzki gwiazdor nie jest pewnym siebie playboyem. Sprawia to, że historia jest bardziej wiarygodna. Postacie drugoplanowe to również mocna strona książki Mhairi McFarlane. Choć jest ich wiele, każda przykuwa uwagę czytelnika - ubogaca całą opisaną historię, wzbudza emocje (choć nie zawsze pozytywne).

Wątek romantyczny, który jest dla mnie zawsze najbardziej interesujący, nie jest tutaj najbardziej wyeksponowany, ale wszystkie poboczne problemy są bardzo ciekawie przedstawione. A na brak romansu też nie będziemy mogli narzekać.


Coś o wadach? Autorka trochę mieszała z wiekiem bohaterów. Albo ja nie wszystko zrozumiałam, albo nie mogła się zdecydować ile Edie ma mieć lat.

No i zakończenie. Czy było wadliwe? Chyba nie. Ale to "chyba" tak niepewnie mówię. Jest takie może otwarte, może nie. Każdy może zinterpretować je jak chce.

Dodaj recenzję