PROMOCJA
Kłamstwo doskonałe (ebook) –	Sara Shepard

ebook Kłamstwo doskonałe

Autor:

Wydawnictwo: Otwarte

Format: EPUB, MOBI

Ocena czytelników

7,7
(490 ocen)zawiera oceny z Lubimy Czytać

Zaloguj się, by ocenić:

0
Twoja cena:

Zobacz pozostałe książki w promocjach:

"Czwarty tom nowej serii Sary Shepard The Lying Game Żyłam w przekonaniu, że moja rodzina jest bliska ideałowi, jednak okazało się, że jest zupełnie inaczej. Moi rodzice strzegą sekretu, który może mieć związek z moją śmiercią. Jak daleko się posuną, by prawda nie wyszła na jaw? Mnie już nikt nie skrzywdzi, ale jest przecież Emma… Jeśli nie będzie ostrożna, historia może się powtórzyć. The Lying Game to nowa seria Sary Shepard, autorki bestsellerowych Pretty Little Liars. Ekscytujące powieści o intrygach, sekretach i kłamstwach zdobyły rzesze fanów na całym świecie, a na ich podstawie nakręcono popularne seriale telewizyjne. W serii The Lying Game ukazały się także: Gra w kłamstwa, Nigdy, przenigdy i Pozory mylą. [tutaj można pokazać okładki] Dołącz do gry w kłamstwa: facebook.com/TheLyingGamePoland"

Język publikacjipolski
Typ produktuE-book w formatach: EPUB, MOBI
Rozmiary plików 1.89 MB (MOBI), 0.69 MB (EPUB)
Typ zabezpieczeniaznak wodny
Warunki dostępunielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione
Wymagania sprzętoweaby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące któryś z wymienionych formatów: EPUB, MOBI.

Wyświetlane oceny zawierają oceny
z Lubimy Czytać

Aleksandra Wolińska

Aleksandra Wolińska

06.02.2015, 09:26

„Polecam”

LUDZKA-SOKOWIROWKA.BLOGSPOT.COM

Nasi bliscy nie są krystaliczni – to prawda, którą każdy z nas nosi gdzieś w głębi serca. Akceptujemy ich wady, tak samo jak przyjmujemy z radością zalety. Gdzie jednak istnieje granica we wspomnianej akceptacji? Czy jeśli któreś z nich dopuściłoby się czynu nielegalnego, po której stronie byś stanął – serca, czy prawa?

W gruncie rzeczy Emma Paxton nie ma wyboru. Jej siostra nie żyje. Dziewczyna zatem przybiera imię swojej zmarłej bliźniaczki – Sutton – i przejmuje jej przyzwyczajenia. Jednocześnie nie ma czasu cieszyć się wspaniałym życiem Mercerów – morderca obserwuje każdy jej krok. Czując na karku oddech zabójcy, Emma – mimo wszystko – podejmuje wyzwanie i wbrew rozsądkowi – zbliża się do niego. Być może jednak nie musi szukać daleko, morderca może być w jej domu.

Shepard to jedna z najsłynniejszych autorek literatury młodzieżowej ostatnich kilku lat – prawdopodobnie na niektórych półkach młodych dziewcząt stoi tuż obok Meg Cabot, która podobnie podbiła ten rynek jakiś czas temu. Jak sama mówi – inspirację do swoich książek czerpie przede wszystkim ze swoich obserwacji szkolnych. Jest autorką dwóch głośnych serii – „Pretty Little Liars” i „The Lying Game”, które zostały – lub raczej są – ekranizowane.

Za mną już cztery tomy wspomnianej „The Lying Game” – gdzie młoda dziewczyna staje – bądźmy szczerzy – przed ogromnym niebezpieczeństwem, które – jak mamy okazję się teraz przekonać – jest bliżej, niż podejrzewała. Przez całe „Kłamstwo doskonałe” moim głównym pytaniem, które zakorzenił mi w głowie – pewnie nieświadomie – jeden z komentarzy, było – „kiedy koniec?”. Nie można bowiem ukrywać, iż Sara Shepard lubi krążyć, rzadko zdradzać prawdę, a jej serie przypominają długością chociażby sagi Margit Sandemo. Martwiłam się zatem, czy ten czwarty tom będzie również graniem na czas, a może autorka nas zaskoczy.

Trzeba przyznać, iż po Shepard nie spodziewałam się dobrej intrygi, a także tego, iż udowodni mi, że stworzenie kłamstwa doskonałego będzie tak warstwowym procesem, które właśnie u niej docenię. Dokonała jednak niemożliwego i fabularnie – jeśli chodzi o główny wątek – rozegrała sytuację naprawdę na wysokim poziomie, jak na książkę z półki młodzieżowych. Z drugiej strony ponownie przedłuża i kręci – irytuje wracaniem do tematów, które już miała zamknięte. To wprowadza zamęt i męczy – przy czwartym tomie cyklu bowiem chcielibyśmy dowiedzieć się czegoś nowego i autorka – owszem, w końcu! – daje odpowiedzi, jednak czemu wykonuje ten zabieg tak późno? Napawa to optymizmem, że być może jest to początek nowej mody u Shepard – zostały dwa tomy „The Lying Game”, w których miejmy nadzieję – postawi na wyjaśnienie sytuacji.

Pod względem warsztatu wciąż jestem pod wrażeniem, jak można w tak prosty sposób budować dobrą konstrukcyjnie historię. Shepard bowiem dobrze się czyta, umie ona wytworzyć odpowiedni klimat, który się sprzedaje, gdyż nie przesadza. Stawia raczej na nieskomplikowaną narrację z dozą humoru, ale i strachu w odpowiednich momentach.

Najciekawszym elementem fabularnym jest przemiana Emmy, która osobie, czytającej tę serię w krótkich odstępach czasu, wyda się jeszcze bardziej widoczna. Dziewczyna z początku była niezwykle bystrą i spokojną postacią. Chociaż z jej inteligencji nie ubyło nic, to jej usposobienie zmienia się z każdą stroną. Coraz bardziej wchodzi w skórę w swojej zmarłej siostry, przejmuje jej przyzwyczajenia i odzywki. Nie jestem pewna, na ile ten zabieg jest świadomy, ale z pewnością Shepard tym właśnie elementem przyciąga mnie do siebie najbardziej.

„Kłamstwo doskonałe” to część, która niesie odpowiedzi. Z drugiej strony nie jest perfekcyjna i pozostawia pytanie, czy kiedykolwiek poznamy mordercę Sutton, a może Shepard zagra akcją tak, by urwać ten moment? Z niecierpliwością – mimo wszystko – czekam na kolejną część, a tym bardziej ostatni tom. Niewątpliwie bowiem w moich oczach niepozorna Sara szykuje dla nas coś wielkiego.


Pozdrawiam