Kobieta. której nikt nie znał (ebook) –	Chris Pavone

ebook Kobieta. której nikt nie znał

Autor:

Wydawnictwo: MUZA SA

Format: EPUB, MOBI

Ocena czytelników

6,3
(181 ocen)zawiera oceny z Lubimy Czytać

Zaloguj się, by ocenić:

0
Twoja cena:

"„Często miałem wrażenie, że czytam którąś z pierwszych powieści Kena Folletta, Fredericka Forsytha czy Roberta Ludluma. Elegancki i inteligentny suspens, umiejętnie sfabularyzowany”. – John Grisham „Pełna napięcia i doskonale napisana książka z intrygującą, silną protagonistką, której szybko się nie zapomina. Doskonała rzecz!” – Patricia Cornwell „Opowieści szpiegowskie muszą zrobić miejsce dla Kate Moore – matki, żony, ekspatriantki i kogoś innego, niż się wydaje. Uwielbiam ją!” – Rosamund Lupton W tej książce nikt nie jest tym, za kogo się podaje Kate Moore nie jest jedynie wzorową panią domu, jak postrzega ją otoczenie. Ma pewną tajemnicę, która determinuje jej życie. Mąż Kate nieustannie pracuje, robiąc coś, czego ona nigdy nie rozumiała dla banku, o którym nie wolno jej nic wiedzieć. Kate czuje się coraz bardziej samotna i znudzona. Gdy zaczyna podejrzewać, że ich nowi znajomi nie są tymi, za których się podają, rozpoczyna własne śledztwo, odsłaniając warstwy otaczającej ją ze wszystkich stron mistyfikacji. Odkrywa fałszywe urzędy, nieistniejące korporacje i ukrytą broń, tajemniczą farmę i numeryczne konto z olbrzymimi kwotami pieniędzy, a wreszcie niewyobrażalne, ciągnące się od dawna oszustwo, które zagraża jej rodzinie, małżeństwo i życiu. Chris Pavone wychował się na Brooklynie i skończył studia na Uniwersytecie Cornell. Przez blisko dwadzieścia lat pracował jako redaktor i „autor-widmo”. Jest autorem książki The Wine Log. Chris mieszkał z rodziną w Luksemburgu, ale niedawno wrócił do Nowego Jorku. ""Kobieta, której nikt nie znał"" jest jego pierwszą powieścią. "

Język publikacjipolski
Typ produktuE-book w formatach: EPUB, MOBI
Rozmiary plików 0.88 MB (MOBI), 2.85 MB (EPUB)
Typ zabezpieczeniaznak wodny
Warunki dostępunielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione
Wymagania sprzętoweaby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące któryś z wymienionych formatów: EPUB, MOBI.

Wyświetlane oceny zawierają oceny
z Lubimy Czytać

alison 2

alison 2

28.10.2013, 10:38

„”

Praca agenta CIA to temat, który sprawdza się niemal zawsze.Powstają niezliczone opisy spektakularnych akcji, pościgów, wymyślnych gadżetów, od których często zależy powodzenie całej misji. Autor „Kobiety, której nikt nie znał” podchodzi do tego tematu z zupełnie innej strony. Co z tego wyszło?

Główna bohaterka w gruncie rzeczy kończy właśnie swoją karierę agentki. Nowa praca jej męża Dextera i planowana przeprowadzka jest dla niej szansą, by po latach kłamstw i wymówek, wreszcie wyjść na prostą i faktycznie stać się wzorową matką i żoną, czyli dokładnie taką osobą, jaką zawsze była w przekonaniu najbliższych. Niestety bardzo trudno z dnia na dzień porzucić stare nawyki. Podejrzenia Kate wzbudza małżeństwo Amerykanów, Billa i Julii, którzy podobnie jak ona i Dexter zamieszkali w Europie. Co gorsza, im bardziej drąży sprawę, tym większe stają się jej obawy, że również Dexter nie jest osobą, za którą zawsze go brała. Czy to możliwe, że przez te wszystkie lata, gdy sama skrzętnie ukrywała swoje tajemnice, była oszukiwana przez własnego męża?

Powieść przypomina misternie skonstruowany labirynt, w którym za kolejnym zakrętem czytelnik z dużym prawdopodobieństwem trafi na kolejny ślepy zaułek. To naprawdę ciekawe, z jaką łatwością bohaterom można przypisać zarówno działalność kryminalną jak i pracę na rzecz praworządności. Duże wrażenie robi niezwykła skrupulatność Kate w rozwiązywaniu kolejnych zagadek. Każda jej myśl czy ruch zapisywane są z dużą skrupulatnością, przez co czytelnik może poczuć się niczym osoba przyuczająca się do pracy agenta. Z drugiej strony specyfika tego nietypowego zajęcia sprawia, że główna bohaterka sprawia wrażenie bardzo chłodnej. Trudno więc wczuć się w jej rolę, rozterki na temat męża, współczuć z powodu ciągłego osamotnienia spowodowanego ciągłymi kłamstwami. Z tego właśnie powodu na książkę najlepiej spojrzeć niczym na dobry film akcji. Ciekawie skonstruowane intrygi i zwroty akcji to jej niezaprzeczalne atuty. Lekturze towarzyszy przyjemne uczucie napięcia a finał jest doprawdy zaskakujący.

Co prawda książka nie zmusza do głębszej refleksji, jednak przecież w przypadku tego gatunku oczekuje się przede wszystkim mocnych wrażeń a takowych książka dostarcza. Zgrabna fabuła sprawia, że czytelnik tylko z trudem oderwie się od książki. Zachęcam.