Kobiety z domu Soni (ebook) –	Sabina Czupryńska

Kobiety z domu Soni

Ocena czytelników:

6,5 (232 oceny) zawiera oceny z Lubimy Czytać

Pobierz bezpłatny fragment:

EPUBMOBI

Opis publikacji

Pięć pokoleń kobiet. Chcą być piękne i kochane, muszą zawalczyć o siebie i swoje szczęście.

Historia rozpoczyna się w małym miasteczku, a kończy w wielkim mieście. Jest jak rodzinny album z pożółkłymi zdjęciami, na których wrażliwy fotograf uwiecznił pięć wyjątkowych kobiet: prababcię Antonię, jej córkę Julię, wnuczki Basię i Jagodę oraz prawnuczkę Sonię. Wszystkie, połączone więzami krwi niczym łańcuchem splecionych rąk, przekazują sobie to, co w nich najpiękniejsze, ale i to, co głęboko skrywane.

Każda z nich kocha, tęskni, pragnie, uczy się żyć, szuka rozwiązań. Zdobywa i porzuca. Pięknie wygląda z papierosem, za kierownicą malucha czy w markowej sukience. Każda spotyka mężczyznę lub kilku i próbuje uwolnić się od tajemnicy z przeszłości, odnaleźć szczęście, odmienić los nieświadomie wyznaczony jej przez matkę, babcię, prababcię. Każda z nich ma na to szansę. Każda z nas też.

Sabina Czupryńska (ur. 1977) – absolwentka polonistyki, wiedzy o teatrze, studium sztuk wizualnych. Debiutowała na łamach „FA-artu”, opublikowała zbiór opowiadań pt. „Dziesięciu którzy...”. Lubi: wolną jazdę obwodnicą Trójmiasta, szybką jazdę rowerem nad brzegiem morza, nowe ubrania i stare gazety. Nie lubi: hałasu, niekompetencji, gotowania i telefonów po 22:00. Żyje z pracy w teatrze, o którym też kiedyś napisze, a czasem ze stylizacji i projektowania kostiumów.

Informacje szczegółowe

Język publikacji

polski

Typ produktu

E-book w formatach: EPUB, MOBI

Rozmiary plików

0.51 MB (MOBI), 0.86 MB (EPUB)

Typ zabezpieczenia

znak wodny

Warunki dostępu

nielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione

Wymagania sprzętowe

aby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące któryś z wymienionych formatów: EPUB, MOBI

Opinie czytelników:

Monika Walas

Monika Walas

30.06.2012, 23:58

W tej powieści jest wszystko: miłość, nienawiść, konflikty i zdrady. Każdy znajdzie coś dla siebie i na pewno nie będzie się nudził. Autorka od samego początku trzyma w napięciu. Chociaż sama historia na początku może wydawać się chaotyczna to gdy się w nią bardziej wgłębimy szybko się odnajdziemy. Wielkim plusem jest wcześniej wspomniana realność bohaterek. Ich emocje, rozterki są prawdziwe. Może któraś z czytelniczek odnajdzie się w postaciach. Tak naprawdę to historia o życiu, o tym jak jest ono trudne i zaskakujące. Nie istnieją tylko radosne i szczęśliwe chwile. Są też smutne i tragiczne momenty np. rozstania, śmierć. Jak sobie z tym wszystkim poradzić? Każda bohaterka robi to w inny sposób.

Dodaj komentarz

Dodaj recenzję