Korzeniec (ebook) –	Zbigniew BiałasPromocja

Korzeniec

Ocena czytelników:

6,9 (128 ocen) zawiera oceny z Lubimy Czytać

Pobierz bezpłatny fragment:

EPUBMOBI

Zobacz pozostałe książki w promocjach:

Opis publikacji

29-go czerwca 1913 roku, na nasypie kolejowym w centrum Sosnowca znaleziono ciało pozbawione głowy i na podstawie dokumentów, które korpus wciąż posiadał w wewnętrznej kieszeni marynarki ustalono, że zwłoki należą do niejakiego Alojzego Korzeńca… Ale czytelnik nie trzyma w dłoniach kryminału-retro. Korzeniec jest raczej powieścią historyczno-obyczajową z wyraźnym wątkiem sensacyjnym. Wśród plejady bohaterów prym wiodą: wdowa po glazurniku pisząca po kryjomu powieści w odcinkach dla miejscowej prasy, niezbyt odważny redaktor, któremu przypadła w udziale rola detektywa, młoda fińska bona pracująca w pałacu Króla Wełny, celnicy, artyści, rzemieślnicy i przemytnicy. Polacy, Niemcy, Żydzi, Rosjanie. I miasto. Możliwe, że głównym bohaterem jest samo miasto. Sosnowiec – tygiel kultur – w przededniu wybuchu Pierwszej Wojny Światowej okazuje się przestrzenią sekretów i zakamarków; miastem z podszewką; miastem ukrytych pasji i motywacji.

Informacje szczegółowe

Język publikacji

polski

Typ produktu

E-book w formatach: EPUB, MOBI

Rozmiary plików

0.59 MB (MOBI), 0.75 MB (EPUB)

Typ zabezpieczenia

znak wodny

Warunki dostępu

nielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione

Wymagania sprzętowe

aby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące któryś z wymienionych formatów: EPUB, MOBI

Opinie czytelników:

Aleksandra Malyska

31.03.2013, 18:14

Świetna proza, bardzo dobrze się czyta! Głównym bohaterem jest miasto pod zaborami, mieszanka kultur i narodowości. To także mieszanka opowieści o wielu bohaterach, których losy są ze sobą powiązane. Jestem z Zagłębia i ciekawie jest czytać o Sosnowcu, w przededniu wybuchu I wojny światowej, z realnymi odniesieniami do miejsc w których toczy się akcja powieści. Jedyny minus jest dla Woblinka, że nie udostępnia ksiązki w formacie MOBI - niestety musiałam poszukać na internecie jak zmienić z EPUB na ten format. Jeżeli może to zrobić czytelnik, pewnie może to zrobić i Woblink wyręczając czytelnika w tych zmaganiach :)

Dodaj komentarz

Dodaj recenzję