Krew na Placu Lalek (ebook) –	Krzysztof Kotowski

ebook Krew na Placu Lalek

Autor:

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Format: EPUB, MOBI

Ocena czytelników

7,5
(385 ocen)zawiera oceny z Lubimy Czytać

Zaloguj się, by ocenić:

0
Twoja cena:

Krzysztof Kotowski powraca w wielkim stylu. W zrujnowanym, opuszczonym pałacu na pograniczu niewielkiego miasteczka krzyk dziecka budzi z długiego snu młodą kobietę – Marię. Gdy odzyskuje świadomość, dostrzega stojącą przy niej ośmioletnią dziewczynkę, rozpaczliwie proszącą o pomoc. Dziecko nie potrafi wyjaśnić, czego się boi, ale jego przerażenie nie pozostawia żadnych złudzeń. Obie muszą uciekać i szukać pomocy. Mimo że kobieta doskonale pamięta, w jaki sposób znalazła się w pałacu, nikt nie pamięta jej. Nikt z miasteczka nie ma też pojęcia, kim jest ośmiolatka. W domu rodzinnym Marii mieszkają zupełnie obcy ludzie. Jej samej nie rozpoznają ani sąsiedzi, ani dotychczasowi znajomi, a rodzina twierdzi, że osoba, za którą się podaje, nigdy nie istniała. Przerażona kobieta rozpoczyna dochodzenie na własną rękę. Chce odzyskać tożsamość i uciec przed nieznanym zagrożeniem. Aby przeżyć i uratować dziewczynkę, musi dojść do prawdy, nawet jeśli okaże się ona niewyobrażalnym koszmarem.

Język publikacjipolski
Typ produktuE-book w formatach: EPUB, MOBI
Rozmiary plików 0.45 MB (MOBI), 0.73 MB (EPUB)
Typ zabezpieczeniaznak wodny
Warunki dostępunielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione
Wymagania sprzętoweaby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące któryś z wymienionych formatów: EPUB, MOBI.

Wyświetlane oceny zawierają oceny
z Lubimy Czytać

Tomasz Rędzia

Tomasz Rędzia

17.10.2012, 13:31

„”

Marzeniem każdego czytelnika jest znalezienie i przeczytanie książki, która wciśnie w fotel a kiedy zamknie się już ostatnią stronę, długo nie będzie można zapomnieć tego, czego doświadczyło się podróżując przez świat wykreowany przez autora.
Mnie udało się znaleźć taką pozycję a jest nią w właśnie w moim przekonaniu Krew na Placu Lalek.
To nietypowy kryminał z wątkiem paranormalnym, który prawdziwym fanom rasowych kryminałów może przeszkadzać i wzbudzać niechęć.
Ja lubię jednak powiew świeżości i wątek ten udało mi się przyswoić bardzo gładko i właściwie bez żadnego unoszenia brwi do góry, wskazującego poziom mojego zadziwienia czy zniesmaczenia.
Pomysł, który Krzysztof Kotowski zawarł w swojej powieści nie jest może jakiś nowatorski, ale doskonale wpleciony w całą historię. Kunszt, którym w tym przypadku wykazał się autor spowodował, że bez większych zgrzytów przyswoiłem go i zaakceptowałem w jednym z moich ulubionych gatunków literackich, jakim jest kryminał.
Jak zwykle w swoich krótkich notkach, w których próbuję zachęcić do przeczytania danej pozycji, nie będę opisywał fabuły ani w ogóle wnikał w jej szczegóły.
Powiem jedynie, że akcja książki wciągnęła mnie do tego stopnia, że nie liczyło się dla mnie nic poza tym aby wciąż czytać. Wielokrotnie czułem na ciele "mrówki", które maszerowały, potęgując przeżywanie wrażeń.
Ponownie trafiłem na ogromne zło wyrządzane dzieciom, a to robi na mnie niesamowite wrażenie i nie pozwala długo zapomnieć, cały czas wyzierając z zakamarków mojej pamięci.