Królowie Dary. Pod sztandarem Dzikiego Kwiatu. Tom I (ebook) –	Ken Liu

ebook Królowie Dary. Pod sztandarem Dzikiego Kwiatu. Tom I

Autor:

Wydawnictwo: Sine Qua Non

Format: EPUB, MOBI

Ocena czytelników

8,0
(2 oceny)

Zaloguj się, by ocenić:

0
Twoja cena:

Definicja sprawiedliwości zmienia się w trakcie trwania rewolucji! Długo wyczekiwana seria Kena Liu nareszcie w Polsce! Oto misterna, wielowątkowa i wielopoziomowa opowieść przepełniona duchem Orientu, którą pokochał cały fantastyczny świat. Porywająca historia o walce z tyranią, mechanizmach politycznych, braterstwie i rywalizacji zdolnej obrócić wniwecz wszystko, co cenne. Cwany i czarujący hulaka Kuni Garu oraz stanowczy i nieustraszony Mata Zyndu zdają się zupełnymi przeciwieństwami. Mimo to, gdy niezależnie od siebie występują przeciwko cesarzowi, szybko zawiązuje się między nimi przyjaźń. Łączy ich upór w dążeniu do celu i walka ze wspólnym wrogiem. Po obaleniu władzy ich drogi rozchodzą się w dramatycznych okolicznościach. Dzielą ich wizje co do kierunku, w którym powinien zmierzać świat, oraz… pojęcie sprawiedliwości. „Królowie Dary”, pierwsza część cyklu „Pod sztandarem Dzikiego Kwiatu” autorstwa uhonorowanego prestiżowymi nagrodami Kena Liu, to lektura obowiązkowa dla wielbicieli fantastyki z najwyższej półki.

Język publikacjipolski
Liczba stron wydania papierowego592
Typ produktuE-book w formatach: EPUB, MOBI
Rozmiary plików 9.96 MB (MOBI), 4.23 MB (EPUB)
Typ zabezpieczeniaznak wodny
Warunki dostępunielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione
Wymagania sprzętoweaby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące któryś z wymienionych formatów: EPUB, MOBI.

Wyświetlane oceny zawierają oceny
z Lubimy Czytać

Nerw Słowa

Nerw Słowa

19.07.2016, 21:41

„Niezwykle atmosferyczna”

Bardzo atmosferyczne fantasy polityczno-wojskowe, z genialnie dopracowanym uniwersum i świetnymi męskimi bohaterami. Piękne wydanie, język trochę wymagający, ale wart poświęconego nań czasu. I choć książka ma kilka wad (gdzie jest jakaś rzeczywiście wyrazista bohaterka kobieca?), to nada się idealnie na spokojny wieczór. Polecam, bo tak dobrze skonstruowanego świata dawno nie było.

A po nieco dłuższą recenzję zapraszam na Nerw Słowa:

http://nerwslowa.blogspot.com/2016/07/ksiazka-polityczne-niesnaski-czyli-ken.html#more

Anonimowy czytelnik

26.05.2016, 16:30

„Orientalnie i politycznie”

Ken Liu jest już wśród fantastów dość znany. Jego opowiadania z Nowej Fantastyki świetnie się przyjmowały - co więcej niektóre to jedne z moich ulubionych krótkich tekstów ogóle. Kiedy więc miałem okazję usiąść do Królów Dary nie mogłem się oderwać. Liu opisuje przyjaźń, a później konflikt o tron cesarza w niesamowity sposób. Różni (pod wieloma względami) bohaterowie, trudne polityczne, gospodarcze i kulturalne decyzje, które mają na celu ukazanie zupełnie innych poglądów na otaczający świat. Do tego orientalne, świeże na polskim rynku fantastycznym, klimaty. Nie mogę doczekać się drugiego tomu. Polecam!