Krwawa Luna (ebook) –	Patrycja Bukalska

E-book

Krwawa Luna

Pobierz bezpłatny fragment:

EPUBMOBI

Opis ebooka

Fascynujący portret Julii Brystygier, niesławnej szefowej V departamentu Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego, jednej z najbardziej znanych kobiet czasu stalinizmu.

Idąca za Julią Brystygier ponura legenda głosi, że lubowała się w zadawaniu okrutnych tortur, szczególnie młodym mężczyznom. Ile jest w tym prawdy? Dlaczego tylko ona do dziś nazywana jest „krwawą”, mimo że niektórzy jej koledzy po fachu rzeczywiście byli sadystami?

Bez wątpienia gorliwie uczestniczyła w tworzeniu morderczej machiny stalinizmu, a jako szefowa V Departamentu Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego co dzień przykładała rękę do prześladowania i cierpień niewinnych ludzi, bez wątpienia była szczerą komunistką. Czy do końca wierzyła w idee Lenina i Stalina? Dlaczego w latach 60. zbliżyła się do prowadzonego przez Kościół Katolicki zakładu ociemniałych w Laskach?

Dzięki wnikliwemu reporterskiemu śledztwu, jakie przeprowadziła Patrycja Bukalska, zobaczymy Brystygierową w pełni – kobietę, funkcjonariuszkę partii, żonę, dogmatyczkę, pisarkę, ścigającą i ściganą.

„Bardzo dobrze napisana książka o osobie, po której pozostał w naszej historii ciemny ślad”.

prof. Andrzej Paczkowski

 

W listopadzie na ekrany kin trafi film Ryszarda Bugajskiego „Zaćma” z Marią Mamoną w roli Julii Brystygier.

Szczegóły

Język ebooka

polski

Liczba stron wydania papierowego

264

ISBN wydania papierowego

978-83-8032-122-9

Rok wydania papierowego

2016

Format ebooka

Ebook w formatach: EPUB, MOBI

Rozmiary plików

15.65 MB (MOBI), 6.75 MB (EPUB)

Typ zabezpieczenia

znak wodny

Warunki dostępu

nielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione

Wymagania sprzętowe

aby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące któryś z wymienionych formatów: EPUB, MOBI

Opinie