Księga stylu Coco Chanel. Jak stać się elegancką kobietą z klasą (ebook) –	Karen Karbo, Joanna Dziubińska, Chesley McLarenPromocja

E-book

Księga stylu Coco Chanel. Jak stać się elegancką kobietą z klasą

Pobierz bezpłatny fragment:

EPUBMOBI

Opis publikacji

Współczesne spojrzenie na legendarną ikonę mody i praktyczny poradnik dla kobiet wszystkich pokoleń.

Każda dziewczyna powinna mieć dwie cechy: klasę i urok.

Coco Chanel urodziła się w 1883 roku w biednej rodzinie na południu Francji. Osierocona jako kilkuletnie dziecko przez matkę i porzucona przez ojca, trafiła pod opiekę zakonnic, które nauczyły ją szyć. Na początku XX wieku pracując jako szansonistka w paryskich kawiarniach, w wolnych chwilach dla zabawy zaczęła szyć kapelusze. To był początek jej wielkiej kariery. Zagłębiając się w meandry zawikłanej biografii słynnej projektantki, Karen Karbo napisała inspirującą książkę o sprawach ponadczasowych – stylu, pasji, pieniądzach, sukcesie, kobiecości i życiu na własnych warunkach.

Od niemal stu lat Coco Chanel jest synonimem każdego elementu garderoby, który uważamy za stylowy... Otwórz tylko szafę, a znajdziesz w niej coś, co powstało dzięki Chanel. Jeśli masz kolekcję żakietów, które zestawione z jeansami wyglądają tak dobrze, jak gdybyś wystroiła się na imprezę, a nie ledwie skończyła prace w ogrodzie – to zasługa Chanel. Wszystkie czarne sukienki to następczynie krótkiego, jedwabnego modelu Chanel z 1926 roku. Sięgająca kolan spódnica ołówkowa lub o linii A? Chanel. Cokolwiek z dżerseju? Znowu Chanel.

Informacje szczegółowe

Język publikacji

polski

Typ produktu

E-book w formatach: EPUB, MOBI

Rozmiary plików

5.36 MB (MOBI), 2.39 MB (EPUB)

Typ zabezpieczenia

znak wodny

Warunki dostępu

nielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione

Wymagania sprzętowe

aby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące któryś z wymienionych formatów: EPUB, MOBI

Opinie czytelników:

Dodaj komentarz

Anna Dobrzyńska

09.03.2016, 11:00

„A może by tak zostać drugą Coco Chanel?”

Kiedy usłyszałam o tej książce byłam jednocześnie zaciekawiona i zmieszana. Dotychczasowe poradniki stylu, które miałam okazję przeczytać, w większości nieprzystosowane do rzeczywistości i mocno udziwnione, stały się dla mnie wyznacznikiem tego gatunku. Stąd też moje zainteresowanie, jak autorka podeszła do tematu. Okładka zachęcała. Z drugiej strony, czy można stworzyć poradnik stylu takiej ikony jak Coco Chanel? Co do tego nie byłam taka pewna. Powiedziałam sobie jednak – „nie każdemu psu Burek na imię, nie każdy poradnik musi być nijaki” – i sięgnęłam po tę pozycję. Mogę śmiało przyznać, że się nie zawiodłam, a autorka naprawdę miała ciekawy pomysł.

Byłam niezwykle ciekawa, kto mógłby się porwać na tak rozległy temat. Karen Karbo jest amerykańską pisarką zarówno dla dorosłych jak i dzieci. Napisała biografię takich osobistości jak Julia Child czy Audrey Hepburn. Jej eseje, opowiadania i felietony ukazują się m.in. w „Elle”, „Vogue”, „Esquire” czy „New York Timesie”. Dziecięcym czytelnikom może być znana jej seria książek o Minervy Clark. Nigdy wcześniej nie spotkałam się z dorobkiem tej autorki, ale gazety o tematyce modowej przeglądam rzadko, a jeszcze rzadziej amerykańskie ich przedstawicielki. Z bajek też wyrosłam już jakiś czas temu, ale przy moich potomkach na pewno nadrobię przygody panny Clark.

O czym jest „Księga stylu Coco Chanel”? Trudno jednoznacznie powiedzieć. Mocno biograficzna, jeśli chodzi o samą ikonę mody, ale zgrabnie wpleciono w nią porady odnośnie stylu oraz doświadczenia i historię samej Karen Karbo. Niezwykłe jest, jak płynnie przechodziła w kolejne wątki ,robiąc nienarzucające się dygresje. Na ostatniej stornie czytamy „Każda dziewczyna powinna mieć dwie cechy: klasę i urok. [...] Zagłębiając się w meandry zawikłanej biografii słynnej projektantki, Karen Karbo napisała inspirującą książkę o sprawach ponadczasowych – o stylu, pasji, pieniądzach, sukcesie, kobiecości i życiu na własnych warunkach.” Rzadko przytaczam tutaj słowa innych, ale te dwa zdania idealnie opisują, o czym tak naprawdę będziemy czytać na kartach tej książki.

Co mogę powiedzieć od siebie? Niezwykle zgrabna fuzja, która zaowocowała powstaniem niebanalnej i intrygującej biografii Coco Chanel oraz częściowo autorki. Nieczęsto widziałam takie zabiegi w innych tego typu pozycjach, a są one unikalne i niezwykle osobiste. Pozwalają zarówno twórcy jak i czytelnikom zapoznać się z faktami na temat postaci, ale również we własne odczucia pisarza. To pasjonująca podróż zarówno po życiu legend większych i mniejszych jak i tych, którzy o nich piszą. Bardzo ciepłe i prywatne. Nie inaczej jest w tym przypadku – widać szacunek dla projektantki oraz radość, jaką daje moda autorce. Fakty i historia ikony są napisane w sposób wciągający, czyta się to niemal jak powieść. Znajdziemy tutaj również garść typowo poradnikowych mądrości typu „Wielkie miłości też trzeba przecierpieć” lub „Nie marnuj czasu, waląc w ścinę i licząc na to, że zmieni się ona w drzwi”. Bez echa nie może przejść również piękne wydanie, które również w miękkiej oprawie prezentuje się elegancko i nienarzucająco oraz rysunki, znajdujące się także w środku książki. Powiem jedno – Coco Chanel byłaby zadowolona. Momentami zdarzały się fragmenty, które nieco nudziły, jednak tonęły one w morzu anegdot, ciekawostek i porad.

Książkę mogę z czystym sercem polecić tym większym znawczyniom mody, jak i tym dopiero raczkującym. Po jej przeczytaniu, często będziecie do niej wracać, bo to nie biografia jak dziesiątki innych.

więcej recenzji na: kraina-bezsennosci.blog.pl

Dodaj recenzję