Księgarenka w Big Stone Gap . O przyjaźni, wspólnocie i nadzwyczajnej przyjemności z dobrej książki (ebook) –	Wendy Welch, Paweł Lipszyc
Twoja cena:

Opowieść o tym, jak kochające się małżeństwo, dwa koty, dwa psy i trzydzieści osiem tysięcy książek może odmienić życie lokalnej społeczności.

Jack i Wendy Welch zawsze marzyli o prowadzeniu księgarni. Pewnego dnia postanowili, że nie można dłużej zwlekać z realizacją marzeń. Zapragnęli żyć niespiesznie, według własnych zasad. Kupili dom w niewielkiej górskiej miejscowości i zaczęli sprzedawać używane książki. Wiele wskazywało, że przedsięwzięcie nie ma prawa się udać: otwieranie księgarni na końcu świata, w kryzysie, w epoce e-booków, wydaje się co najmniej nierozsądne! Szybko okazało się, że sam optymizm nie wystarczy. Aby księgarnia zaczęła działać, trzeba wokół niej zbudować prawdziwą wspólnotę…

Odnaleźć swoje miejsce, przyjaciół, cel w życiu – jak to zrobić? Bardzo prosto! Trzeba otworzyć we własnym domu księgarnię z używanymi książkami. Księgarnię, która powoli stanie się ośrodkiem życia społecznego, a przede wszystkim „centrum zawierania przyjaźni”. O tym wszystkim niezwykle ciepło i zabawnie opowiada autorka książki "Księgarenka w Big Stone Gap". Wendy Welch opisuje swoją historię z ogromnym poczuciem humoru, wdziękiem i temperamentem. Księgarenka… to urocza wakacyjna (i nie tylko) lektura. Pada w niej dużo pięknych i mądrych zdań, ale jedno podoba mi się szczególnie – nie pamiętam, żeby ktoś w sposób bardziej skondensowany odpowiedział na pytanie: po co czytamy książki, a Wendy Welch to zrobiła – "Czytamy książki i opowiadamy historie, aby odnajdywać siebie nawzajem".

Dorota Kamińska

Język publikacjipolski
Liczba stron wydania papierowego304
Typ produktuE-book w formatach: EPUB, MOBI
Rozmiary plików 1.58 MB (MOBI), 1.12 MB (EPUB)
Typ zabezpieczeniaznak wodny
Warunki dostępunielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione
Wymagania sprzętoweaby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące któryś z wymienionych formatów: EPUB, MOBI.

Wyświetlane oceny zawierają oceny
z Lubimy Czytać